G7 ve Avrupa Birliği Yetkilileri Rusya’nın Kripto Kullanmasını Önlemek İçin Çalışıyor!

G7 ve Avrupa Birliği Yetkilileri Rusya’nın Kripto Kullanmasını Önlemek İçin Çalışıyor!
0

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ikinci haftasına girerken, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki hükümet yetkilileri Vladimir Putin üzerindeki baskıyı daha da sıkılaştırmak için işbirliği yapıyor.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, Yediler Grubu (G7) ve Avrupa Birliği (AB) üyeleri, kripto para birimlerine erişimi kısıtlamak da dahil olmak üzere son günlerde Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların üzerine inşa etmek istiyorlar.

Raporda, hangi araç ve yöntemlerin üzerinde çalışıldığı konusunda ayrıntılı bilgi vermeyi reddeden Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner’a atıfta bulunuluyor.

Linder, Welt TV’ye verdiği bir röportajda dijital varlıklara yaptırım uygulanmasının bir seçenek olduğunu söyledi.

“Bu, Rusya’yı her düzeyde maksimum düzeyde izole etmek [ve] maksimum yaptırım yeteneğine sahip olmakla ilgili – ve buna kripto varlıkları da dahil.”

G7, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nden oluşuyor. Almanya şu anda G7 başkanı unvanına sahip.

Dijital para birimini dizginlemek, Rusya’nın 2014’e kadar uzanan devam eden bir çatışmanın parçası olarak Ukrayna’ya tam ölçekli bir saldırı başlattığı 24 Şubat’tan bu yana bir tartışma konusu oldu. Ukrayna’yı destekleyen hükümetler, Rusya’da atlatabilecek kişilerin erişimini kesmeye çalışıyor. anonim kripto işlemleri yoluyla uluslararası yaptırımlar.

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton geçtiğimiz günlerde MSNBC’den Rachel Maddow’a verdiği demeçte, hükümet organlarının yanı sıra kripto borsalarının Rus kullanıcılarına erişimi engellemeye başlayacağını umduğunu söyledi.

“Ukrayna özel örneğinde, Hazine Bakanlığı’nın, Avrupalıların kripto piyasalarının Rusya’ya hem devlet hem de özel işlemler içinde ve dışında bir kaçış kapısı açmasını nasıl önleyebileceklerine iyi bakmaları gerektiğini düşünüyorum.”

ABD Hazine Bakanlığı, Rusya hükümetine yönelik daha geniş yaptırımların bir parçası olarak dijital varlıkları da hedefliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap