FTX’in Eski Yöneticisi, SBF Tarafından Ünlülere Yapılan Ödemelerin Detaylarını Açıkladı

FTX’in Eski Yöneticisi, SBF Tarafından Ünlülere Yapılan Ödemelerin Detaylarını Açıkladı

FTX’in önceki baş mühendisi olan Nishad Singh, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Hafta başında gerçekleşen duruşmada tanık olarak ifade veren Nishad Singh, FTX’in yüksek miktarda yaptığı harcamaları detaylandırdı. FTX’in yönetimi altında büyük miktarlarda reklam ve sponsorluk anlaşmaları için para harcadığını belirtti.

Suçlamalar arasında kara para aklama ve yasa dışı seçim kampanyası finansmanı da yer alıyor. Nishad Singh, FTX’in Amerika’daki siyasi kampanyalara yüksek değerlerde bağışlarda bulunduğunu vurguladı.

nishad singh
ftx'in eski yöneticisi, sbf tarafından ünlülere yapılan ödemelerin detaylarını açıkladı 2

FTX’in Gösterişli Harcamaları

Nishad Singh’in ifadesine göre, Sam Bankman-Fried ile tanışması küçük kardeşi Dave Singh sayesinde gerçekleşti. 2017’de Alameda Research’te işe başlayan Nishad Singh, zamanla Sam Bankman-Fried hakkında olumsuz düşüncelere sahip oldu ve bu düşüncelerini, “Sam, zor bir insan ve zamanla ona duyduğum güven azaldı” şeklinde dile getirdi.

FTX’in yaptığı büyük harcamaların şirketin temel amacıyla uyuşmadığını belirten Singh, bu harcamaları aşırı gösteriş olarak gördüğünü ve bu durumdan rahatsız olduğunu ifade etti.

FTX’in bazı dikkat çeken harcamaları şunlar:

  • Miami Hit NBA takımının spor salonunun isim haklarını 135 milyon dolar karşılığında satın alarak “FTX Arena” olarak adlandırdı.
  • NBA yıldızı Steph Curry ile 28 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması imzaladı.
  • Tanınmış yatırımcı Kevin O’Leary ile 14 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldı.
  • Nishad Singh, toplamda 1,3 milyar dolar harcandığını belirtti.

FTX’in Ünlülerle Bağlantısı

Duruşma sırasında, Super Bowl etkinliğinden sonra çekilen bir fotoğraf mahkemeye sunuldu. Bu fotoğrafta birçok ünlü isimle beraber Nishad Singh de yer alıyordu.

Bu konuda Nishad Singh şunları söyledi: “Sam bize, milyonlarca dolarlık bonus ödemesi yapmamız ve 1 milyar dolarlık yatırım yapmamız konusunda talimat verdi.”

Nishad Singh, bu taleplere karşı çıkarak, bu yatırımların FTX’in parası yerine kendi parasıyla yapılmasını istediğini belirtti. Ayrıca, FTX’in siyasi kampanya bağışlarına çok az dahil olduğunu ve bu bağışların belirli bir mesajlaşma grubu üzerinden yapıldığını ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.