FTX CEO’suna Göre Bu 3 Faktör Kripto Piyasası İçin En Büyük Riskler!

FTX CEO’suna Göre Bu 3 Faktör Kripto Piyasası İçin En Büyük Riskler!
0

Kripto borsası FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su, genel kripto pazarına zarar verebilecek faktörlerin bir kombinasyonunu belirliyor.

MarketWatch ile yeni bir röportajda Sam Bankman-Fried, düzenlemelerin, tasfiyelerin ve büyük çöküşlerin bir karışımının halkın yükseliş hissini kripto para birimlerinden ve dijital varlıklardan uzaklaştırabileceğini söylüyor.

“Bence en büyük risk, büyük bir çöküşü, tasfiyeleri, düzenleyici soruşturmaları ve çok kısıtlayıcı olan ancak birlikte kripto ekosistemi üzerinde gerçekten olumsuz bir gölge oluşturan kural koymayı birleştiren bir basamaktır.”

29 yaşındaki dünyanın en zengini, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu tür düzenleyici eylemler yoluyla küresel kripto pazarlarını etkileme gücüne sahip tek ülke olduğunu söylüyor.

“Bu en kötü fırtına olacak ve neredeyse olumsuz ABD düzenleyici eylemini içermek zorunda kalacaktı. [Bu] bir tür küresel soğumaya neden olabilecek tek ülkelerden biri.”

Bankman-Fried’in yorumları , tüccarların kaldıraçlı pozisyonlarındaki marj gereksinimleri nedeniyle kripto piyasasının 930 milyon dolarlık bir likidite ile vurulmasının hemen ardından geldi.

altcoin kripto para 1024x640 1 1
ftx ceo'suna göre bu 3 faktör kripto piyasası i̇çin en büyük riskler! 2

FTX, 2017 yılında Bahamalar’da kuruldu ve CoinMarketCap’e göre üçüncü en büyük kripto borsası. Bu şirket gördü bağış toplama en son turu sonrasında 25 milyar $ geçen hafta toplam değerleme vurmak içinde mesafeli $ civarında 420 milyon.

CoinGecko’ya göre, platformun tokeni FTT, yazı yazılırken yedi günün en yüksek seviyesi olan 68.45$’dan %11.5 düşüşle 60.56$’da el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap