FTX ABD Başkanı: Bu Kripto Kışı Öncekilere Çok Benzer…

FTX ABD Başkanı: Bu Kripto Kışı Öncekilere Çok Benzer…
0

Brett Harrison’a göre, risk sermayesi şirketleri ve dijital varlık endüstrisindeki yatırımları “kripto dünyasını geri getirecek”.

FTX US kripto para borsası başkanı Brett Harrison, kripto para piyasasının mevcut durumunun özellikle tatmin edici olmadığını kabul etti. Ancak, ayı piyasasının geçmiştekilerle benzerlikler taşıdığına ve gelecekte endüstrinin sorunlarının üstesinden geleceğine inanıyor.

Akan Sermaye Kripto Sektörünü Artıracak

Birkaç makroekonomik faktör tarafından teşvik edilen dijital varlık piyasası son haftalarda önemli ölçüde düştü. Birincisi, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta sonu 18.000 doların altına düştü, son 18 ayda görülmeyen bir seviye.

FTX ABD Başkanı Brett Harrison, olumsuz eğilim konusunda çok endişeli görünmüyor. CNBC için yakın zamanda yapılan bir röportajda, ayı piyasaları daha önce meydana geldiğinden beri insanların kısa süreli hafızaya sahip olduğunu ve Bitcoinin her zaman galip gelmeyi başardığını savundu.

Amerikalı ayrıca, mevcut “kripto kışı”nın 2018 de dahil olmak üzere o yıllar öncesine çok benzer olduğunu belirtti.

Harrison, yeni bir boğa piyasasının pervanesinin, sektöre devasa meblağlar dağıtmaya başlayan risk sermayesi firmaları olacağını düşünüyor:

“Bu şirketler yeni ürünler ve yeni hizmetler ile ortaya çıktıkça ekosistemi destekleyeceğini ve sonunda kripto dünyasını geri getireceğini düşündüğümüz kriptoya akan çok büyük miktarda risk sermayemiz var.”

Daha sonra Harrison, Bitcoin’in doğasını ve merkez bankalarının ve hükümetlerin onu kontrol etmediği gerçeğini vurguladı. Dünyanın herhangi bir yerine “güvenli ve anında” aktarılabilen bir değer deposu olarak ortaya çıktığını belirtti.

kripto

FTX ABD’nin Hırsları

Geçen ay Harrison, kripto para birimi platformunun ABD’li müşterilere BTC ve ETH vadeli işlem seçenekleri sunmak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) onay isteyeceğini söyledi. Yöneticiye göre, girişim şirketin potansiyel karını artırabilir:

“Bugün çoğu takas odası için, marj haftada beş gün, günde bir kez yapılır. Bunu her 30 saniyede bir, 7/24 gerçek zamanlı olarak yapmayı öneriyoruz ve bu, uygulamamızın yeni bir yönü.”

Harrison, CFTC’yi dijital varlıkların farkında olan “ilkeye dayalı” bir bekçi olarak tanımladı. Şu ana kadar iki taraf arasındaki görüşmelerin olumlu geçtiğini ve çabanın başarılı sonucu hakkında umutları artırdığını açıkladı.

Bundan önce, FTX US, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sınırlı sayıda kullanıcı için yeni bir hisse senedi alım satım hizmeti başlattı. Daha sonraki bir aşamada firma, tüm Amerikalı müşterilere bu fırsatı sunmayı planlıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap