FTT, Coachella’nın Ortaklığının Arkasında Bir Trend Dönüşü Sinyali Veriyor Olabilir mi?

FTT, Coachella’nın Ortaklığının Arkasında Bir Trend Dönüşü Sinyali Veriyor Olabilir mi?
0

FTX, pazarlama stratejileriyle tanınır. Miami Heat’in evi resmi olarak Haziran 2021’de FTX Arena oldu. Aslında, kripto türevleri, Stephen Curry ve Naomi Osaka gibi ünlüleri marka elçisi olarak değiştirdi.

Bütün bunlar, FTX’in yatırımcılarını nasıl etkileyeceğini bildiğini ortaya koyuyor. Bu duyuruların FTX tokeninin fiyatı üzerinde biraz etkileyici bir etkisi oldu. Ancak, en son duyuru aynı etkiyi yaratamadı.

FTX, NFT’leri Coachella’ya getiriyor

1 Nisan’da kripto para borsası, festival için NFT’leri başlatmak için dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan Coachella ile ortaklık kurdu. In Bloom FTX NFT olarak bilinen NFT, tüm katılımcılar tarafından talep edilebilir. Ve NFT’ler, VIP erişimi ve diğer ayrıcalıkları sağlayacak altı benzersiz tasarımdan biri olacak.

NFT’ler şu anda çılgınlık olduğu için, duyurunun konser için daha fazla insanı çekmek için hem FTX hem de Coachella’nın elinde bir pazarlama stratejisi olabileceğini belirtmek önemlidir.

2022’nin dalgalı bir başlangıcından sonra, NFT’ler, Mart ayı boyunca satışlar önemli ölçüde arttığından, dümeni kontrollerine geri alıyor gibi görünüyor.

Şubat ayının sonuna doğru günlük hacimler 50,9 milyon dolardı. Ancak 4 Nisan’da aynı miktar 173 milyon dolara yükseldi.

ftt
ftt, coachella'nın ortaklığının arkasında bir trend dönüşü sinyali veriyor olabilir mi? 5

Bu nedenle, şu anda NFT çoğunluğuna geçmek doğru fırsat olabilir. İşte Coachella’nın yaptığı da tam olarak bu.

Bu kadar büyük bir duyuruya rağmen, zincir içi ölçümler borsanın token FTT’sini desteklemiyor.

Haber çıktığında işlemlerde yalnızca bir günlük artış fark edildi, ancak bunun dışında günlük hacimler ortalama 15 milyon dolarda oturuyor.

ftt
ftt, coachella'nın ortaklığının arkasında bir trend dönüşü sinyali veriyor olabilir mi? 6

Daha da önemlisi, son birkaç haftadaki ralli, tüm FTT yatırımcılarının %27’sinden fazlasını kayıplardan kurtardı. Ancak yatırımcıların duyarlılığı son zamanlarda oldukça düşük. Bu bağlamda, yatırımcıların katılımının olmamasının cari fiyat hareketinden kaynaklandığını belirtmek gerekir.

ftt
ftt, coachella'nın ortaklığının arkasında bir trend dönüşü sinyali veriyor olabilir mi? 7

Son on günde, tüm dalgalanmalara rağmen fiyat hareketi çok fazla değişmedi. FTT 25 Mart’ta 49.7 dolardan kapandı ve 5 Nisan’da 50.75 dolardan işlem görüyordu.

ftt
ftt, coachella'nın ortaklığının arkasında bir trend dönüşü sinyali veriyor olabilir mi? 8

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) bir trendin tersine çevrilmesine işaret etmekten uzak olduğu ve şimdilik orta derecede yükseliş gösterdiği için FTT’nin büyüme için yeri var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap