FOMC Faiz Oranını Açıklamadan Önce Bitcoin 21 Bin Dolara Geri Döndü!

FOMC Faiz Oranını Açıklamadan Önce Bitcoin 21 Bin Dolara Geri Döndü!
0

Bitcoin, Fed’in faiz oranlarını 75 baz puan artırabileceği beklenen FOMC toplantısı öncesinde birkaç yüz dolar yükseldi.

Dünkü fiyat 21.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin biraz çekiş kazandı ve bu seviyeyi geri aldı. MATIC ve Ethereum Classic ile en etkileyici performans gösterenler olarak öne çıkan altcoinlerin çoğu bugün yeşile döndü.

FOMC Toplantısı Öncesinde Bitcoin 21 bin Dolara Tırmandı

Geçen hafta 24.000 doları aşan çok ayın en yüksek seviyesinin ardından, birincil kripto para, Tesla’nın ikinci çeyrekte BTC varlıklarının çoğunu sattığı haberiyle güneye doğru ilerlemeye başladı.

İlk başta bir miktar geri kazanılmasına ve hafta sonuna neredeyse 23.000 dolardan girmesine rağmen, ayılar kontroldeydi ve varlığı bir kez daha aşağı çekti. İlk büyük fiyat düşüşü Pazartesi sabahı Bitcoin 22.000 dolara düştüğünde geldi.

Aynı senaryo, Salı günü kripto para biriminin haftalık en düşük seviyeyi işaretlemek için 21.000 doların altına düştüğünde tekrarlandı. BTC, en azından şimdilik bu düşüşe iyi tepki verdi ve şu anda bu çizginin birkaç yüz dolar üzerinde duruyor.

Bununla birlikte, Fed’in faiz oranlarını bir kez daha yükseltmesi beklendiğinden, bazıları daha aşırı bir artış önerdiğinden, varlığın bugün ilerleyen saatlerde artan oynaklık yaşaması muhtemel.

bitcoin
fomc faiz oranını açıklamadan önce bitcoin 21 bin dolara geri döndü! 3

MATIC ve ETC Öncülük Ediyor

Alternatif paralar da son birkaç gün içinde biraz geri çekildi, ancak çoğu şimdi toparlanmaya başladı.
Ethereum iki gün içinde 1.600 dolardan 1.400 doların altına düştü. Şimdi ise, ikinci en büyük kripto, günlük %4’lük bir artışın ardından 1.500 dolara yakın oturuyor.

BNB, benzer bir yüzdeyle artarak 250$’ı geri aldı. Daha mütevazı olmasına rağmen, Ripple, Cardano, Solana, Dogecoin ve Polkadot da 24 saatlik bir ölçekte yeşilde.

Poligon, daha büyük kapaklı alternatiflerden en önemli kazanç olarak ortaya çıktı. MATIC bir günde %9 arttı ve 0,8 doların üzerinde oturuyor.

Öte yandan Ethereum Classic, orta seviye alt gruplarından en iyi performans gösterendir. %15’lik bir artış, ETC’yi 27 dolara çıkardı.

Kripto piyasa değeri günde yaklaşık 30 milyar dolar ekledi, ancak hala gıpta edilen 1 trilyon dolarlık sınırın altında mücadele ediyor.

bitcoin
fomc faiz oranını açıklamadan önce bitcoin 21 bin dolara geri döndü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap