Filecoin (FIL) Nedir?

Filecoin (FIL) Nedir?
0

Filecoin (FIL) verilerin saklandığı bir kripto para birimidir. Mevcut durumda ağa bağlı cihazlardan düşük masraf elde edilmesini sağlamaktadır. İşlevsel yönü oldukça geniştir.
Kullanıcılar açısından düşük masraflı bir kullanılabilirlik sunar. ICO’da 200 milyon dolar üzerinde fon toplayabilmiştir. Bu sayede en yüksek fon toplayan özelliği açığa çıkmıştır. Bilgisayar ve mobil kullanıcılarının bulut kavramı projesini bildiği gerçeğiyle işlevini sürdürmektedir.

Özellikle gelişen teknolojik kaynakların doğru bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Çünkü teknolojik cihazların tümü benzer şekilde riskler taşır. Verilerin kaybolma hali veya benzeri bir sorunun oluşması halinde kullanıcıya sorun oluşturabilir. Bu nedenle bulut depolama sistemine ihtiyaç duyulur. Bulut depolama sistemi File coin sisteminin ağı ile yapılabilmektedir.

Filecoin (FIL) Nedir?

Filecoin (FIL) nedir sorusuna verilebilecek en net yanıt bir kripto para birimidir şeklindedir. Aynı zamanda tüm depolanmış verilerin birden fazla kaynaktan erişilebilmesi amacıyla kullanılır.
En yüksek fon alabile özelliği bulunmaktadır. Bu sayede ICO’da güven kazanmış bir potansiyeli bulunur. Birçok kripto para birimin içerisinde her birinin avantajı ve özelliği bulunur. Özellikle dijital dünyanın popülaritesi olarak bilinirler. Çünkü kripto paralar aynı zamanda merkezi olmayan ağ sisteminde bulunmaktadır.

Beraberinde ise her FIL kullanıcısına yönelik kullanım izni sunmaktadır. Birçok ödeme araçlarında kullanılan bu sistem oldukça dikkat çekicidir. Filecoin en çok yatırımcıya sahip kripto paralardan biridir. Bu nedenle de kullanıcılara güven unsurunu sağlayabilmektedir.

Teknolojik cihazlardaki tüm dosyaların en güvenli şekilde saklanmasını sağlayan sistemi vardır. Her teknolojik araç kullanıcısının bu duruma ihtiyacı vardır. Çünkü yatırım hizmeti yaptığı kadar bilgi depolama anlamında da işlevselliğini yürütmektedir.

filecoin
filecoin (fil) nedir? 2

Filecoin (FIL) Avantajları

Filecoin (FIL) avantajları diğer kripto para birimlerindeki gibi avantajlı tarafıyla tanınmaktadır. Dünya genelinde kullanılan bulut depolama sistemine eşlik eder. Güvenli bir şekilde dosyalardaki verileri saklar. Bu nedenle en çok güvenilen kripto para birimlerinden biri olarak tanınır. Genel avantajları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Veri depolama sistemi güvenli olması
  • Kripto para borsasında dengeli arza sahip olması
  • İşlevsellik yönünün etkin olması
  • Hızlı işlem yapabilme özelliğinin olması
  • Birden fazla kaynak aracılığı ile verilerinize ulaşmanızı sağlaması

Genel bakımdan yukarıda sıralanmış avantajlar filecoin yapısının özellikleridir. Dünya genelinde en çok güvenilen ve satın alınan kripto para olması bu sebepten kaynaklıdır.

Filecoin (FIL) Nasıl Çalışır?

Filecoin (FIL) blokzincirini senkronize edebilen yapıdadır. Bu nedenle teknolojik araçların tümünde veri depolama özelliği ile kullanılmaktadır. İnternet ağına gereksinim duyularak bu işlemler yapılır. Ayrıca diğer tüm teknolojik kaynaklardan erişilmesi mümkündür.
Kripto para birimi olması nedeniyle alım-satım işlemlerinde çok yoğun rağbet görmektedir. Güvenlik açısından hiçbir açık oluşturmayan yapısı blockhain sistemine de bağlıdır. Çünkü dünya genelinde kullanılan kripto paralar çok özellikli bir seçenektir.
Her birinin amacı ve kullanılış amacı farklı yönde ilerler. Fakat borsa üzerindeki çalışma sistemleri benzerdir. Bu benzerlik alım-satımlarda karşınıza çıkan grafik görselleri ile özdeşleştirilmiştir.

Filecoin (FIL) Madenciliği

Filecoin (FIL) madenciliği iki aşamada yapılır. İlk olarak dosya saklama madenciliği öne çıkmaktadır. Bu planda öncelikle dosyaların kriptografik doğrulaması yapılır. Dosyanın bütünlüğünden sorulu olan kısmı her biri için geçerlidir. Ayrıca dosya saklama karşılığında da filecoin kazanmaktadırlar.
İkinci kısım ise dosya alma madencileri tarafından kullanılır. Bu kısımdaki madencilik dosyaların erişilebilir konumundan sorumludur. Yüksek erişilebilirlik ve bant genişliğinin sağlanması sayesinde filecoin kazanmaktadırlar. Her iki aşamada madencilikte kazanmanızı sağlar.

Oldukça basit bir işlem olmasına rağmen yeni sisteme ayak uydurma konusunda zorluk yaşayanlar vardır. Bunun için en basit ifadeyle dosya saklama veya dosyaya ulaşma halinde para kazanmanız mümkün diye belirtilmesi gerekir. Belirtilen kripto para bilgileri kısmen yabancı ve değişken olduğu için zorlayıcı algı oluşturabilir. Fakat sistem oldukça basit olup her kullanıcıya hitap eden türdedir.

Filecoin (FIL) Piyasa Değeri

Filecoin (FIL) değeri anlık şekilde değişebilmektedir. Şuan ki piyasa değeri; 542.98TRY olarak bilinmektedir. Saatlik işlem hacmi ise 16.857.829.344TRY olarak bilinmektedir. Genel bakımdan işlem hacimleri ve piyasa değeri sizi yanıltmamalıdır. Çünkü her kripto para anlık değişkenlik yaşayabilir.
Bir gün düşen kripto para ertesi gün atağa geçip yükselebilir. Bu nedenle grafik sistemine yönelik inceleme yapmanız gerekmektedir. Ayrıca grafik sistemini iyice öğrenip ezberlemeniz kullanım açısından işinizi kolaylaştırır. Sistemi kavradığınız müddetçe alım-satım işlemlerinde hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap