Filecoin Fiyatı Bu Büyük Gelişme Üzerine %20 Artış Sağladı, İşte Ayrıntılar!

Filecoin Fiyatı Bu Büyük Gelişme Üzerine %20 Artış Sağladı, İşte Ayrıntılar!

Dünyanın en büyük merkezi olmayan depolama ağı Filecoin, 1 Mart’ta Filecoin Sanal Makinesinin (FVM) piyasaya sürüldüğünü duyurur. FVM, Filecoin blok zincirine akıllı sözleşmeler ve kullanıcı programlanabilirliği getirerek onu tam teşekküllü bir L1 haline getirecektir.

FIL, zaten rekabetçi olan Layer-1 Blockchain alanında lider bir konum oluşturmayı hedefliyor. 3.800’den fazla depolama sağlayıcısı ve yaklaşık 14 EiB depolama kapasitesi ile FIL şu anda dünyanın en büyük merkezi olmayan depolama ağıdır.

Layer-1 ekosisteminde Filecoin, depolama hizmetlerinde rekabet avantajına sahiptir ve diğer L1 blok zincirlerine hizmet sağlar. Ancak FIL, diğer L1 ile olan ilişkisini rekabetçi değil işbirlikçi olarak görüyor. FVM, kalıcı depolama, DeFi , DataDAO’lar vb. gibi çeşitli kullanım durumlarını etkinleştirecektir.

İlginç bir şekilde FTM, FIL’in birden çok VM’yi desteklemesini sağlayan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile birlikte çalışabilirliği hedefliyor. Açık veri ekonomisinin muazzam potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ethereum, gaz ücretlerini azaltmak ve işlem hızını artırmak için EVM ve Layer-2 blok zincirinin önemini zaten paylaştı.

Kripto topluluğu, Filecoin Virtual Machine’in avantajlarını görmeyi beklerken, çoğu kişi bunu kripto topluluğu için büyük bir gelişme olarak görüyor. Son zamanlarda Filecoin, GitHub Günlük Geliştirme Etkinliği verilerinde Ethereum’un üzerinde yer alıyor.

filecoin
filecoin fiyatı bu büyük gelişme üzerine %20 artış sağladı, i̇şte ayrıntılar! 2

Filecoin (FIL) Fiyatı %20 Arttı

FIL fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %20 arttı ve mevcut fiyat 6,49 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, FIL fiyatı bir haftada %40’ın üzerinde arttı. 24 saatlik en yüksek ve en düşük sırasıyla 5,38 dolar ve 6,58 dolar.

Son 24 saatte piyasa değeri %19 artışla 2,53 milyar dolara ve işlem hacmi %250 arttı. Devasa ticaret hacmi, FVM lansmanı yaklaştıkça yatırımcıların ilgisini gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.