Filecoin %70 Yükselirken, BTC 25.000 Dolar Seviyesinde Reddedildi!

Filecoin %70 Yükselirken, BTC 25.000 Dolar Seviyesinde Reddedildi!

Bu hafta, yüksek piyasa değerine sahip altcoinler arasında en iyi performansı gösteren Filecoin oldu. %70’ten fazla artışla, diğer alternatif kripto paralardan ayrışarak yükseliş trendini sürdürdü.

Bitcoin ise son 24 saat içinde 25.000 dolar seviyesini geçme çabası gösterdi, ancak bir kez daha durduruldu ve şu anda 24.500 dolara kadar geriledi.

Son dönemde artan volatilite sonrasında, diğer alternatif kripto para birimlerinin çoğu, Filecoin gibi çift haneli fiyat artışlarına sahip olmadı ve piyasalar sakinleşti.

Bitcoin 25.000 Dolarda Başarısız Oldu

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin oldukça dalgalı bir ticaret haftası geçirdi. Varlık, Ağustos 2020’den bu yana ilk kez 25.000 doları aşarak, boğaların piyasada hakimiyetini artırmasına neden oldu. Ancak, yaklaşık 2.000 dolarlık bir düşüş yaşadıktan sonra, BTC tekrar 25.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak, bu yükseliş trendi kısa sürdü ve Bitcoin tekrar bu seviyenin altına geri çekildi.

Cumartesi günü, varlık 24.500 dolar civarında dengeli bir seyir izledi ve günün ilerleyen saatlerinde bir kez daha 25.000 doları test etti, ancak yine başarısız oldu. Şu anda, kripto para birimi aynı seviyede işlem görüyor ve piyasa değeri 475 milyar dolar ile stabil seyrediyor. Ayrıca, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti hala %42,5 seviyesinde devam ediyor.

bitcoin
filecoin %70 yükselirken, btc 25.000 dolar seviyesinde reddedildi! 3

FIL Yükselmeye Devam Ediyor

Son yedi gün içinde çoğu alternatif kripto para dalgalı bir seyir izlerken, Filecoin’in FIL token’ı üç gün boyunca çift haneli fiyat artışları kaydetti ve son 24 saatte %18 arttı. Genel olarak, bu dönemde Filecoin’in değeri %70’in üzerinde arttı.

Ayrıca Chainlink, HBAR, VET ve GRT gibi daha büyük sermayeli altcoinler de yaklaşık %7’lik artışlar kaydederek önemli kazançlar elde etti.

Bugün ilk 10 altcoin daha sakin bir seyir izledi. Ethereum, Binance Coin, Ripple, Polygon, OKB ve Shiba Inu gibi kripto paralar küçük fiyat düşüşleri yaşarken, Cardano, Dogecoin, Polkadot ve Solana gibi diğerleri ise ufak artışlar kaydetti.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap’te 1,1 trilyon doların biraz üzerinde sabit kaldı.

filecoin
filecoin %70 yükselirken, btc 25.000 dolar seviyesinde reddedildi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.