Fed’in Faiz Artırımıyla Bitcoin’de Yaşanan Hareketlilikte 260 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

Fed’in Faiz Artırımıyla Bitcoin’de Yaşanan Hareketlilikte 260 Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

ABD Merkez Bankası Başkanı’nın bir başka faiz artırımı duyurusunun ardından dün Bitcoin fiyatı beklenen bir yükseliş trendi yakaladı.

Litecoin, son 24 saat içinde önemli kazançlar elde eden sınırlı sayıdaki altcoin’ler arasında yer alıyor.

Ancak, Tron blok zincirine bağlı SEC iddialarına yönelik bazı sert düşüşlerle birlikte diğer altcoin’ler genellikle kırmızı bölgede seyrediyorlar, özellikle de Justin Sun’un iddialarıyla ilgili tartışmalar devam ederken.

Bitcoin 2 Bin Dolar Düştü

Son haftalarda küresel bankacılık krizi ortaya çıkmasının ardından, önde gelen kripto para birimi birincil piyasası olan Bitcoin’in fiyatı 28.000 doların üzerine yükselerek dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Varlık, geçtiğimiz günlerde neredeyse 29.000 dolara kadar yükselerek daha da arttı. Bu, yılın ikinci FOMC toplantısından önce gerçekleşti.

Bill Ackman ve Elon Musk gibi birçok önde gelen kişi, SVB ve diğer bankacılık kuruluşlarıyla ilgili durum göz önüne alındığında, Fed’in faiz artırma stratejisinden geri dönmesi gerektiğini savundular. Ancak, ülkenin merkez bankası bu önerilere uymadı ve faiz oranlarını 25 baz puan artırdı.

Bitcoin, anında fiyat dalgalanmaları ile tepki gösterdi. Varlık, birkaç ayın en yüksek seviyesinden 26.700 dolara (Bitstamp’ta) düştü. Ancak, birkaç saat sonra fiyatlar tekrar yükseldi. Bu dalgalanmalar, toplam değeri 260 milyon dolar olan birçok tasfiyeye neden oldu.

Şu an itibariyle, kripto para birimi bir kez daha 28.000 dolara yakın işlem görüyor. Pazar hakimiyeti %46,2’ye yükseldi.

bitcoin
fed'in faiz artırımıyla bitcoin'de yaşanan hareketlilikte 260 milyon dolar tasfiye edildi! 3

LTC ve APT Oranlara Meydan Okuyor

Altcoin’ler, Fed’in açıklamasının ardından benzer bir dalgalanma yaşasa da, çoğu günlük ölçekte kırmızı renkte seyretmektedir.

Ethereum 1.800 doların altına düştü, BNB 330 doların altında kaldı ve Ripple, Cardano, Polkadot, Solana ve diğerleri de benzer düşüşler yaşadı.

SEC Justin Sun’ı takip etmeye başladıktan sonra TRX, diğer büyük sermayeli altcoin’lerden en çok düşenler arasında yer aldı. Diğer TRON bağlantılı kripto para birimleri de sert düşüşler yaşamalarına rağmen, iddialara cevap verdiler.

Litecoin ve Aptos, yeşilde kalan birkaç dijital varlık örneği arasındadır. LTC %8,5 artarken APT %5,5 yükseldi.

Kripto piyasası değeri yaklaşık 30 milyar dolar azalarak 1.160 trilyon dolara geriledi.

bitcoin
fed'in faiz artırımıyla bitcoin'de yaşanan hareketlilikte 260 milyon dolar tasfiye edildi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.