ABD Fed 400 Milyar Dolar Bastı, Bitcoin ve Ethereum Yükselişe Geçebilir!

ABD Fed 400 Milyar Dolar Bastı, Bitcoin ve Ethereum Yükselişe Geçebilir!

Bu hafta ABD Merkez Bankası’nın bilançosu neredeyse 100 milyar dolar artarak toplamda 400 milyar dolara yükseldi. Nakit sıkıntısı yaşayan Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşünden kaynaklanan bankacılık krizine çözüm olarak, Merkez Bankası daha fazla para basmaya devam ediyor. Bu gelişme sonucunda Bitcoin ve Ethereum fiyatları yükseldi ve kripto korku ve açgözlülük endeksi 61’e yükseldi.

bitcoin
abd fed 400 milyar dolar bastı, bitcoin ve ethereum yükselişe geçebilir! 3

Önceki hafta ABD bankaları, toplamda 164.8 milyar $’a karşılık ABD Merkez Bankası’ndan 163.9 milyar $ borç aldı. Bankaların borçlanma oranları, Fed’in faiz oranlarını %4,75 – %5’e yükseltmesi ve Hazine Bakanı Janet Yellen’ın tüm banka mevduatları için kapsamlı sigorta olmadığını belirtmesinin ardından artış gösterdi.

Bankacılık krizi sırasında, Tesla CEO’su Elon Musk, milyarder Bill Ackman, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımlarını eleştirdi.

Bitcoin 35.000 Dolara ve Ethereum 2000 Dolara Yükselecek mi?

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı %2’nin üzerinde artarak yaklaşık 28.100$ civarında işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek seviyeleri sırasıyla 27.359 dolar ve 28.729 dolar olarak kaydedildi. BTC fiyatı yükselirken, son 24 saatte işlem hacmi azalmıştır.

Zincir üstü analiz ve duyarlılık analizi, Coinbase Premium Endeksinin düştüğünü ve Kore Premium Endeksinin arttığını göstermektedir. Yüksek prim değerleri, ABD’li ve Koreli yatırımcıların güçlü satın alma baskısını yansıtmaktadır. Ancak, mevcut senaryo daha dengeli bir fiyat ivmesi göstermektedir.

Ayrıca, 4 zincir üstü metrik, pozitif duyarlılık arttıkça önümüzdeki günlerde BTC fiyatında potansiyel bir düzeltmenin ardından daha fazla yukarı yönlü hareketin ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Analistler, Bitcoin’in bankacılık krizi ortamında 35.000 dolara ulaşabileceği konusunda görüş belirtiyorlar.

bitcoin
abd fed 400 milyar dolar bastı, bitcoin ve ethereum yükselişe geçebilir! 4

Ayrıca Ethereum fiyatı da yukarı yönlü bir hareket sergiliyor ve son 24 saat içinde %3 oranında yükseldi. ETH fiyatı, 24 saat içinde en yüksek seviye olan 1.853 doları gördükten sonra 1.710 dolardan işlem görüyor. Ethereum fiyatının yüksek gaz ücretleri ve 12 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Şanghay yükseltmesi nedeniyle dalgalı olması bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.