ETH’nin 2 Bin Dolara Ulaşabilmesi İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor!

ETH’nin 2 Bin Dolara Ulaşabilmesi İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor!
0

Ethereum yeşil çizgisine devam ediyor ve şu anda son yedi gün içinde %60 gibi büyük bir kazanç grafiği çiziyor ve 1.600 dolar civarında işlem görüyor. Fiyat, 1214 dolar olan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Boğalar, fiyatı 1500-1700 dolar (kırmızı ile) aralığında direnç bölgesine doğru itti. Ethereum da azalan çizgiye dokundu (sarı). Bu direnç, tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri fiyata eşlik etti ve tekrar tekrar yükselmesini engelledi.

Boğalar 2000 doları tekrar ziyaret etmek isterlerse, bu bölgeden önemli bir hacimle çıkmak zorunda kalacaklar. Aksi takdirde, yukarı yönlü momentum durursa, katılımcılar satışta keskin bir artışa hazırlıklı olmalıdır. Bu, fiyatı yatay desteğe 1280 dolardan gönderebilir. Bununla birlikte, ETH 1.280 doların üzerinde işlem gördüğü sürece yükseliş momentumu devam ediyor.

Temel Destek Seviyeleri: 1280 $ & 1000 $
Temel Direnç Seviyeleri: 1700 $ & 2160 $

eth
eth'nin 2 bin dolara ulaşabilmesi i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 4

Günlük Hareketli Ortalamalar:

MA20: 1230
Dolar MA50: 1321
Dolar MA100: 1903 Dolar
MA200: 2435 Dolar

ETH/BTC Grafiği

ETH, 0,05 BTC’de dipten geri çekildikten sonra, BTC’ye karşı %33’lük bir artış yaşadı. Bu yükseliş ayağı, yatay direnç (kırmızı) ve azalan çizginin (mavi) 0,07 BTC’de kesişmesini içeren bölgeye çarptığında durduruldu.

Teknik açıdan bakıldığında, 0.065 BTC’nin üzerinde daha yüksek ve daha yüksek bir düşük oluşturarak trendin tersine çevrilmesi onaylandı. Ethereum 0.07 BTC’nin üzerine çıkabilirse, bu piyasa katılımcılarına daha fazla güven aşılayacaktır. Bu durumda 2021’in en yüksek seviyelerinin 0,08 BTC’nin üzerinde yeniden test edilmesi bekleniyor. Fiyat 0.06 BTC’nin altına düşerse bu senaryo geçersiz olur.

eth
eth'nin 2 bin dolara ulaşabilmesi i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 5

Zincir Üzerinde Analiz

Değişim Ağı Akışı

Tanım: Borsaya giren ve çıkan madeni paralar arasındaki fark. (Giriş – Çıkış = Ağ Akışı). Pozitif bir değer, rezervin arttığını gösterir.

Son olarak, iki aydan uzun bir süre sonra bu çizelgede kırmızı histogram çubukları belirdi. Bu, şu anda borsalardan yatırıldığından daha fazla ETH çekildiğini gösteriyor. Çoğu zaman, kısa vadede bu, satış baskısını azalttığı için olumlu bir işarettir.

eth
eth'nin 2 bin dolara ulaşabilmesi i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap