Ethereum’un (ETH) Grafiklerdeki Düşük Performansı Devam Ediyor…

Ethereum’un (ETH) Grafiklerdeki Düşük Performansı Devam Ediyor…
0

Ethereum topluluğu için sarsıntı devam ederken büyük ETH varlıkları borsalara taşındı. Yaklaşık 2,1 milyar dolar değerindeki ETH varlıkları, artan baskı altındaki yatırımcılarla geçtiğimiz hafta borsalara transfer edildi. Ethereum yeni aya kötü başladı ve Mayıs ayı boyunca düşük performans göstermesinin ardından tekrar düştü.

Ethereum’da bir şeyler yanlış görünüyor çünkü son zamanlarda doğru yapamıyor. Mayıs 2022, Ethereum için tarihindeki en kötü düzeltme aylarından biri oldu. Alt-Kral olmasına rağmen, ETH 2022’nin çoğunda mücadele etti.

Son zamanlarda borsalara aktarılan 2,1 milyar dolarlık ETH (veya ETH’nin toplam %1’i) ile havada korku var. Bu eğilim, Santiment tarafından bildirildiği üzere Mayıs 2021’den bu yana en uzun süreli yükselişini yaşıyor.

ethereum
ethereum'un (eth) grafiklerdeki düşük performansı devam ediyor… 3

Yatırımcılar, azalan DeFi ve NFT aktivitesi ile Terra kazasından kurtulmaya devam ediyor. Bu, Ethereum ağındaki gaz fiyatlarını neredeyse bir yılın en düşük seviyesine düşürdü.

ethereum
ethereum'un (eth) grafiklerdeki düşük performansı devam ediyor… 4

Uniswap gözetimsiz borsadaki ve Opensea NFT pazarındaki operasyonların maliyeti yaklaşık 4–5 dolar. ERC-20 jetonlarının transferi, kullanıcıya 1 dolardan biraz fazlaya mal olacak. Ücretlerdeki düşüş, aynı zamanda 2021 yaz ortası seviyelerine düşen ETH madencilerinin gelirlerine de yansıdı.

Grafik, Mayıs ayının başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan beri düşüşte. Terra çöküşü sırasındaki aşırı piyasa oynaklığı, Haziran ayına girerken bu düşüş eğilimine kesinlikle katkıda bulundu.

Ethereum Düşüşü Devam Ediyor

ETH fiyatları tekrar 1.800 doların altına düştükleri için bu düşüşten çıkamıyor gibi görünüyor. ETH, neredeyse 2.000 dolara ittiğinde Mayıs ayı sonunda yeniden canlanmasına rağmen, basın zamanında %6,25 düştü. Yatırımcıları harekete geçiren düşük fiyatlar ve işlem ücretleri ile hacim %25 arttı. Bu tek başına yatırımcıların varlıklarını borsalara göndermeleri için yeterli oldu.

Kripto piyasaları Terra çöküşünden sonra canlanmaya çalışırken, zor zamanlar Ethereum için devam etmek istiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap