Ethereum’u Başka Bir Fiyat Hareketliliği mi Bekliyor? 

Ethereum’u Başka Bir Fiyat Hareketliliği mi Bekliyor? 

Son yedi gün içinde Ethereum fiyatı, %2,4’ten daha fazla düşerek değer kaybetti. Token üzerindeki düşüş eğilimi, piyasa göstergeleri ve metrikler tarafından da doğrulandı. Geçen hafta, Ethereum’un (ETH) fiyatı tekrar 1.900 doların altına düşerek düşüş yaşadı. Güncel veriler, satış baskısının devam etmesi durumunda durumun daha da kötüleşebileceğini gösteriyor. ETH’nin günlük grafiğini incelemek, fiyatının daha fazla düşme olasılığının yüksek olduğu endişelerini arttırıyor.

Ethereum’un Son Fiyat Düzeltmesi

Geçen hafta, altcoinlerin kralı olarak bilinen ETH, 1.900 doları aşmayı başardı ancak bu yükselişi sürdüremedi ve kısa sürede düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre, ETH’nin fiyatı son yedi günde %2,4’ten fazla düşerek 1.870,54 dolar seviyesine geriledi. Ayrıca, Lookonchain’in son tweet’ine göre Justin Sun’ın elindeki ETH’leri sattığına işaret ediyor. Tweet’e göre Justin Sun, 43 milyon dolardan fazla değeri olan 23.000 ETH’yi Poloniex’e transfer etti. Bu gelişmeler ETH’nin piyasa değeri ve fiyatı üzerinde etkili olmuş gibi görünüyor.

Bu düşüş göz önüne alındığında, satışların devam etme olasılığı oldukça yüksek görünüyordu. Ancak, Ethereum’un çevresindeki duyarlılıktaki artıştan da anlaşılacağı üzere, bu düşüş Ethereum üzerindeki etkisini sınırladı. Hatta, sosyal hacmin artmasıyla birlikte Ethereum’un popülaritesi de artış gösterdi.

ethereum
ethereum'u başka bir fiyat hareketliliği mi bekliyor?  4

Ethereum Üzerindeki Satış Baskısı Yüksek

Glassnode Alert’in tweetine göre, ETH’nin borsa çıkışı son bir ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu metrik, yatırımcıların belirteci satın almadığını açıkça gösterdi. CryptoQuant’ın ETH’nin döviz rezervlerindeki artışıyla birlikte bu durum daha da doğrulandı, bu da satış baskısı altında olduğunu gösteren verileri ortaya koydu. Borsalardaki net mevduatlar da son yedi günde yüksek seyretti, bu da yatırımcıların ellerindeki varlıkları sattığını gösteriyor.

Santiment’in grafiğine göre, ETH’nin MVRV Oranı ve hızı geçen hafta düşüş sinyalleri verdi. Ancak, en büyük adreslerin elindeki arz aynı dönemde hafif bir artış kaydetti.

ethereum
ethereum'u başka bir fiyat hareketliliği mi bekliyor?  5

Ayılar Devraldı

ETH’nin MACD’si, satıcıların piyasaya liderlik ettiğini öne süren bir düşüş geçişi sergiledi. Göreceli Güç Endeksi (RSI), düşüş eğilimi gösteren nötr bir işaretin yakınında yatay bir yol izledi.

Ayrıca, ETH’nin Para Akışı Endeksi (MFI) düştü ve bu da önümüzdeki günlerde fiyat düşüşü olasılığını daha da artırdı.

ethereum
ethereum'u başka bir fiyat hareketliliği mi bekliyor?  6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.