Ethereum’da Dip Alarmı: Balinalardan Milyon Dolarlık ETH Hamlesi!

Ethereum’da Dip Alarmı: Balinalardan Milyon Dolarlık ETH Hamlesi!

Son günlerde Ethereum (ETH) fiyatında yaşanan düşüşe rağmen, bazı balinaların yoğun alım hareketleri dikkat çekiyor. Acaba bu büyük oyuncuların piyasada bizden habersiz oldukları bir bilgi mi var?

Ethereum’da Son Durum: Sessiz Fırtına Öncesi Sakinlik mi?

Son 30 gün içerisinde Ethereum fiyatı %10’luk bir düşüş yaşayarak yatırımcıları kaygılandırmış durumda. Bu düşüş trendi, son iki hafta içerisinde piyasada hâkim olan sessizliğin de etkisiyle kuvvet kazanmış gibi görünüyor. Ancak, zincir içi veriler, piyasa oyuncularının aslında bu düşüşü alım fırsatı olarak gördüğüne işaret ediyor.

Balinaların Ethereum (ETH) Alımında Gözle Görülür Artış

Blockchain analizi yapan Lookonchain’in paylaştığı bilgilere göre, büyük yatırımcılar son aylarda Ethereum alımlarını artırdılar. 1 Temmuz’da, SEC’in Bitcoin ETF beklentilerini açıklamasından hemen önce bir yatırımcının 15,2 milyon dolarlık bir Ethereum alımı gerçekleştirdiği biliniyor. Ayrıca, 5 Eylül’de bir başka büyük oyuncunun Binance’den 15,9 milyon dolar değerinde Ethereum çektiği belirtildi. Lookonchain’in yorumu, bu yatırımcıların Ethereum’un mevcut düşük fiyatını alım fırsatı olarak değerlendirdikleri yönünde.

eth 2
Kaynak: X

1inch Yatırım Fonu’ndan Öne Çıkan Ethereum (ETH) Alımları

Lookonchain‘in paylaştığı verilere ek olarak, 1inch Yatırım Fonu’nun da önemli alımlar gerçekleştirdiği ortaya çıktı. 5 Eylül’de 4,75 milyon dolarlık bir Ethereum alımı yapan 1inch, kısa bir süre sonra 5 milyon USDT karşılığında ek alım gerçekleştirdi. Son bilgilere göre, 1inch’in portföyünde 26,8 milyon USDT değerinde, toplamda yaklaşık 20,5 milyon Ethereum bulunmaktadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.