Ethereum Yatırımcıları Birleşim Öncesinde Yükselişi Yakalayabilecek mi?

Ethereum Yatırımcıları Birleşim Öncesinde Yükselişi Yakalayabilecek mi?

En büyük altcoin, Birleşme öncesinde hazırlık konusunda önemli adımlar atmaya devam etti. Ancak Ethereum’un zincir içi etkinliği neredeyse hiç büyüme görmedi.

Ve, fırtına öncesi sakin mi, yoksa sektördeki giriş eksikliğinden kaynaklanan genel bir kriz mi diye sorabilirsiniz.

İkinci en büyük kripto para birimiyle ilgili zincir içi aktivite, yazı yazılırken önemli bir düşüşe tanık oldu.

Çevrimiçi bir analitik platformu olan Dune Analytics, son 12 ayda Ethereum’da dağıtılan sözleşmelerin sayısını kaydetti. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi metrik 300.000 dağıtımın altına düştü.

ethereum
ethereum yatırımcıları birleşim öncesinde yükselişi yakalayabilecek mi? 2

Özellikle, Ethereum ağında dağıtılan akıllı sözleşmelerin sayısı Mart ayında 1.971.632’ye ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve önceki aya göre %75 artış gösterdi.

Bu, ETH platformunun benimsenmesinin artmakta olduğunu gösterebilir. Ergo, Ethereum 2.0’a yapılacak yükseltme için güçlü desteğin sinyalini veriyor.

Birleştirmenin ardından ağ, İş Kanıtı fikir birliği protokolünden Hisse Kanıtı’na geçecektir.

Bu geçiş, şu anda birçok geliştiricinin ağ üzerinde konuşlandırılmasını engelleyen ölçeklenebilirlik sorununu ortadan kaldırabilir.

Aynı coşkuyu kullanan ETH 2.0, Mayıs 2022’nin ortalarında yaklaşık sekiz milyondan 13 milyonun üzerinde bir basın zamanı değerine kadar mevduat artışı gördü.

Spesifik olmak gerekirse, Glassnode analitik platformuna göre, stake ETH 2.0 mevduat sözleşmesi adreslerinin sayısı 13.302.229’a ulaştı.

Ethereum Yatırımcıları Heyecanlı mı?

İnkar edilemez bir şekilde, ETH sahipleri heyecanlı. Şöyle düşünün yaklaşık üç yıldır hareketsiz olan bir Ethereum cüzdanı şimdi aktif hale geldi ve jeton aktarıyor.

Geçen gün, balina farklı cüzdanlara yaklaşık 145 bin ETH taşıdı.

Aynı zamanda, sıfır olmayan bakiyeye sahip adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 85 milyona ulaştı. Bu fiyata herhangi bir şekilde yardımcı oldu mu? Pek değil.

ETH, 14 Ağustos’ta bir noktada 2 bin doları aşmış olsa da, seviyeyi gerçekten sürdüremedi. Basın zamanında, ETH 1.9 bin dolar civarında işlem gördüğü için son gün boyunca %5’lik yeni bir düzeltme yaşadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında