Ethereum Yaratıcısı Vitalik Buterin, El Salvador’un Yeni Bitcoin Politikasını Eleştirdi!

Ethereum Yaratıcısı Vitalik Buterin, El Salvador’un Yeni Bitcoin Politikasını Eleştirdi!
0

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, kripto topluluğunun El Salvador’un yeni Bitcoin politikasının esasını incelemesi gerektiğini söylüyor.

Geçen ay El Salvador, yaygın protestolara ve nüfusun çoğunun gemide olmadığını gösteren anketlere rağmen, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke oldu. Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele harekete öncülük etti.

Buterin, Bukele’nin eylemleri için övülmemesi gerektiğini söyleyen bir kullanıcıyla aynı fikirde olmak için Cuma günü Reddit’e gitti.

ethereum
ethereum yaratıcısı vitalik buterin, el salvador'un yeni bitcoin politikasını eleştirdi! 2

Ethereum yaratıcısının açıklaması şu şekilde,

“İşletmelerin belirli bir kripto para birimini kabul etmesini zorunlu kılmak, kripto alanı için çok önemli olması gereken özgürlük ideallerine aykırıdır. Ek olarak, BTC’yi El Salvador’daki milyonlarca insana aynı anda ve neredeyse hiçbir ön eğitim girişiminde bulunmadan zorlama taktiği pervasızcadır ve çok sayıda masum insanın hacklenmesi veya dolandırılma riski taşır.

Buterin, Bitcoin meraklılarının en iyi kripto para birimine olan tutkularını kontrol altında tutmaları ve uzayda neler olup bittiğine eleştirel bir bakış sağlamaya odaklanmaları gerektiğini söylüyor.

[Bukele]’yi eleştirmeden öven herkese yazıklar olsun (tamam, tamam, sorumlu ana kişileri çağıracağım: Bitcoin maksimalistlerine yazıklar olsun).

El Salvador’da Bitcoin’in piyasaya sürülmesinin mükemmel olmaktan uzak olduğu bildirildi.

Reuters, ülkedeki düzinelerce kullanıcıyla konuştuğunu, ülkenin Chivo adlı Bitcoin cüzdanıyla en az bir sorunu olduğunu söyledi. Bir kullanıcı, uygulamanın parasını aldığını ancak karşılığında kendisine hiçbir zaman BTC vermediğini söylüyor.

Rapor, ülkedeki alışveriş yapanların %12’sinin satın alma işlemleri için BTC kullandığını gösteren Salvador Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Vakfı’ndan alınan verilere atıfta bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap