Ethereum Analiz: ETH Şubat 2023’te Neden 1800 Doları Aşabilir?

Ethereum Analiz: ETH Şubat 2023’te Neden 1800 Doları Aşabilir?

Piyasaya göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bir fiyat rallisine tanık oluyor. Birçok kripto para birimi, FTX’in iflasının yol açtığı acımasız bir sonucun ardından toparlanıyor. ETH fiyatı, çok mücadele sonrasında başarılı 1.600 doların üzerine çıkmayı başardı.

Yüksek işlem maliyetleri ve yavaş işlem hızına rağmen, ETH dünyanın en güvenilir kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada ETH fiyatı, son yedi gün içinde %4,05’lik bir diziyle 1.644,38 dolara yakın seyrediyordu.

ethereum
ethereum analiz: eth şubat 2023'te neden 1800 doları aşabilir? 2

Ethereum Fiyatı 1.800 Doları Hedefliyor

Ocak-Şubat 2023’e kadar ETH, önemli bir fiyat artışı yaşadı. Avrupa Yatırım Bankası ve Visa gibi büyük firmaların büyük duyurularının sonucu olabilir.

  • Avrupa Yatırım Bankası: EIB, sermaye piyasalarını tokenleştirme arayışında bir kez daha Ethereum’dan yararlanacak. Banka, Ethereum blok zincirinde ilk dijital sterlin (GBP) tahvilini ihraç edecek.
  • Visa: Dijital ödemelerde güvenilir bir lider, ETH üzerinden USD Coin ile işlem yapmayı planladığını da duyurdu.

ETH’nin yükselen üçgen paterni, ETH fiyatının Şubat 2023’ün sonuna kadar 1.800$’a ulaşabileceğine dair umut veriyor.

Ethereum 2023 İçin İyi Bir Yatırım mı?

Diğer herhangi bir kripto para birimine benzer şekilde, Ethereum’un 2023 boyunca nasıl performans göstereceği garanti edilemez. ETH fiyatı yıl boyunca yükselmeye devam edebilir veya en düşük seviyenin altına düşebilir. Bununla birlikte, FTX iflas duyurusunun ardından fiyatındaki büyük düşüşe rağmen, ETH açıkça yüksek konumundan ayrılmayı planlamıyor.

ETH, portföylerini çeşitlendirmek veya gelecekte maksimum fayda sağlamak için uzun vadeli yatırımlar yapmak isteyenler için iyi bir yatırım seçeneği olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.