Ethereum Son Birleşim Canlandığında %8 Yükseldi!

Ethereum Son Birleşim Canlandığında %8 Yükseldi!
0

Dokuzuncu gölge çatalı yayına girdiği ve Merge testinin son aşamalara girmesiyle Ethereum fiyatları bugün bir artış yaşadı.

ethereum
ethereum son birleşim canlandığında %8 yükseldi! 2

Ethereum’un dokuzuncu gölge çatalı, büyük olaydan önceki son test aşamalarından birini işaretleyerek 15 Temmuz’un erken saatlerinde yayınlandı.

ETH geliştiricileri, son Birleştirmeye hazırlık olarak verileri ana ağdan test ortamına kopyalayan bir dizi test çatalı çalıştırıyor. Gölge çatalı, ana olay gerçekleştiğinde gerçekleşmesi gereken yalnızca birkaç değişikliğe odaklanan daha küçük bir test ağıdır.

Dokuzuncu gölge çatalı, 6 Temmuz’da başarıyla birleştirilen son Sepolia sert çatalında yapılan güncellemeleri test edecek.

Madenciler şu anda MEV çıkarıyor, ancak ağ staking’e geçtiğinde, maksimum değeri çıkarabilen doğrulayıcılar olacak.

Birleştirme, Ethereum’un iş kanıtı konsensüsünden hisse kanıtı kanıtına merakla beklenen geçişidir. Ağ güç tüketimini %99’dan fazla azaltacak, ancak işlem ücretlerini (gaz) mutlaka azaltmayacaktır.

Ethereum geliştiricisi ‘@superphiz’ 15 Temmuz’da Birleştirme için güncellenmiş bir zaman çizelgesi yayınladı. Goerli test ağında Birleştirmeyi test etmenin son aşaması 11 Ağustos’ta planlandı. Ana ağda tam Birleştirme, bu yol haritasına göre 19 Eylül için kaleme alındı. , ancak bu şeyler değişebilir.

Tüm bu ETH’nin Beacon Chain akıllı sözleşmesinden serbest bırakılmasının büyük bir satışı tetikleyeceğine dair endişeler var. Ancak geliştiriciler, ağ istikrarsızlığını önlemek için Birleştirme’den birkaç ay sonra dilimler halinde piyasaya sürüleceğini onayladılar.

Beacon Chain gezginine göre, şu anda 13 milyonun biraz üzerinde ETH stake edilmiş durumda. Bugünkü fiyatlarla, bu yaklaşık 15.6 milyar dolar değerinde ve toplam dolaşımdaki arzın %10,7’sini oluşturuyor.

Ethereum Fiyatları %8 Arttı

ETH fiyatları, gölge çatalı dağıtımıyla arttı ve gün içinde %8 arttı. ETH, Cuma sabahı Asya ticaret seansı sırasında 1.200 doları aştı ancak yazı yazılırken bunun biraz altına düştü.

Ethereum şu anda son iki haftada %13 arttı, ancak varlık Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75.5 düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap