Ethereum, Solana, Fantom Fiyat Analizi: 10 Ocak Pazartesi

Ethereum, Solana, Fantom Fiyat Analizi: 10 Ocak Pazartesi
0

Bitcoin 42.000 $ bölgesine yeniden girerken, Ethereum ve Solana altın %61.8 Fibonacci desteğini kaybetti. Kısa vadeli teknikler satıcıların lehine çarpıştı.

Öte yandan, Fantom son dört günde değerinin %30’dan fazlasını kaybetti ancak OBV’si yüksek seviyesini korumayı başardı. 

Ethereum (ETH) Analiz

analiz
ethereum, solana, fantom fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 4

ETH, yukarı kanaldan (beyaz) bir erime sonrasında uzun vadeli düşüş eğilimlerini körükledi. 5 Ocak’tan itibaren değerinin %19.08’inden fazlasını kaybetti ve %61.8, %78.6 daha uzun zaman dilimi Fibonacci desteğini kaybetti.

King alt, üç ayı aşkın süredir 3000$-mark desteği sağladıktan sonra 4 saatlik grafiğinde düşen bir kama (beyaz) oluşturdu. Şu andan itibaren, ETH 3.100 dolar seviyesinden çıkmayı zor buldu. Bir sonraki engel, 20-SMA (kırmızı) ile çakışan 3.200 dolarlık işaretteydi.

Basın zamanında, alt 3,151,8 dolardan işlem gördü. Son üç gün boyunca RSI  aşırı satım bölgesinde dalgalandı. Yazma sırasında sağlam bir canlanma olmadı. Ayrıca, +DI  ve -DI arasındaki geniş fark, düşüş görünümünü gözle görülür şekilde doğruladı. Son zamanlarda, satış hacimleri eğim hacimlerinden daha yüksekti. Bu da güçlü bir ayı piyasasına işaret ediyor.

Solana (SOL) Analiz

analiz
ethereum, solana, fantom fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 5

Son üç gün içinde SOL, 4 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen (beyaz) kırılmasına yol açan artan satış baskısı gördü. Alt, %61.8 Fibonacci desteğinin altına düştü ve 167 doları birçok kez test etti. Alıcıların bu noktada devreye girmesi, daha fazla bozulmayı önlemek için kritikti.

Yükselmeyi başaramasalar da, alt yüzde 34.97’lik bir geri çekilme gördü (27 Aralık’ın en yüksek seviyesinden) ve daha fazla Fibonacci seviyelerini kaybetti ve 14 haftalık desteği 134.96 $ seviyesinde zorunlu kıldı. Boğalar için en yakın test noktası 20-SMA’da (kırmızı) duruyordu.

Basın zamanında, alt 141.6225 dolardan işlem gördü. Canlanmaya rağmen, RSI 39 seviyesinde zayıf kaldı. Ayrıca, ADX  güçlü bir yön eğilimi sergilerken DMI düşüş eğilimi gösterdi.

Fantom (FTM) Analiz

analiz
ethereum, solana, fantom fiyat analizi: 10 ocak pazartesi 6

Bir önceki makalede gördüğümüz gibi, düşüş eğilimi (beyaz) oluşturduktan sonra, FTM fiyat hareketi arz bölgesinden (dikdörtgen, sarı) tersine döndü.

Yükselen genişleyen kama (beyaz), FTM’nin 5 Ocak’ta iki ayın en yüksek seviyesini dürtmesinin ardından bozuldu. O zamandan beri, alt, değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti ve test alanını 2.22 $ seviyesinde buldu. Daha fazla düşüş, 2,09 dolar seviyesinde test desteği bulabilir.

Basın zamanında, FTM ATH’sinin %34.3 altında 2.4162$’dan işlem gördü. RSI  sağlam aşağı dönüktür ve yazma anda aşırı satış bölgesinde doğru baktı. Ayrıca, DMI de düşüş eğilimi gösterdi. Ancak OBV, sahip olduğu 3,01$ seviyesini korudu ve desteğini kaybetmedi. Bu okuma, güçlü satın alma baskısının varlığını gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap