Ethereum Şangay Yükseltmesi Geciktiğinden Dolayı Düşüyor!

Ethereum Şangay Yükseltmesi Geciktiğinden Dolayı Düşüyor!

Ethereum Fiyatı: Düşen fiyatlar genellikle yatırımcılarda endişe yaratsa da, kripto para birimleri hareketli bir varlık sınıfıdır ve düşüşler ve yükselişler normaldir. Kripto para birimi yatırımcıları, fiyatların kısa vadeli dalgalanmalarına rağmen, uzun vadeli potansiyellerine ve piyasadaki trendlere odaklanmalıdır. Ancak, her zaman olduğu gibi, yatırımcıların risklerini kontrol etmek ve uygun araştırmaları yapmak önemlidir.

Ethereum (ETH) Fiyatı %0,70 Düştü

Ethereum, bugün son 24 saatte %0,70 düşüş yaşayarak ikinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor. Ethereum’un piyasa değeri 191,34 milyar USD seviyesinde bulunuyor. İşlem hacmi ise son 24 saatte %3,31 oranında azalarak gerçekleşti. Her bir ETH tokeni, 1.563 USD seviyesinden işlem görerek 1500 destek seviyesini korumaya devam ediyor.

ethereum
ethereum şangay yükseltmesi geciktiğinden dolayı düşüyor! 2

Mart ayının sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan Şangay yükseltmesi, Nisan ayına ertelendi. Ethereum geliştiricileri, Şanghay yükseltmesi için Goerli test ağının lansmanını 14 Mart’ta veya yakın bir tarihte gerçekleştirmeyi planlıyor. Şanghay’daki token kilit açma özelliğinin, stake yapanların kazanılmış tokenlerini Ethereum’un stake kanıtı akıllı sözleşmesinden çekmelerine izin vermesi bekleniyor. Ancak bazı analistlere göre, bu kısa vadeli bir satış olayına yol açarak ETH fiyatını olumsuz etkileyebilir. Bununla birlikte, bazı önde gelen borsalardaki analistler minimum satış baskısı olacağını ve ETH çekme işlemlerinin hız sınırlı olacağını düşünüyor.

Ethereum Fiyatı Daha Fazla Düşecek mi? 

Binance Araştırma ekibi, Şangay yükseltmesi sırasında ve sonrasında büyük satışların olası olmadığına inanıyor. Bu, mevcut stake yapanların yalnızca %31’inin kar elde ettiği için ETH hissedarlarının diğer %69’unun, ETH’nin fiyatı iyileşene kadar staking yapmaya ve ödül almaya devam etmesi bekleniyordu. Ancak, kripto endüstrisindeki son haberler, kripto odaklı banka Silvergate Capital’in potansiyel iflası hakkında, endişeleri artırdı. Bitcoin’in 22 bin dolara düştüğü haberlerinin ardından, BTC’nin 20 bin dolara ulaşacağı endişeleri arttı. Ethereum’un da muhtemelen 14 bin dolara düşebileceği ve eğer bunun altına düşerse, 1400 dolar dip seviyesindeki destek seviyesini kaybedebileceği düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.