Ethereum, NEAR, EOS Fiyat Analizi: 25 Ocak Salı

Ethereum, NEAR, EOS Fiyat Analizi: 25 Ocak Salı
0

Daha geniş duyarlılık hala değişmekten kaçınırken, Ethereum ve EOS 24 Ocak’ta çok aylı/yıllık en düşük seviyelerine yöneldi. Şimdi, kısa vadeli göstergeleri satış gücünün düştüğünü ima etti, ancak sürekli bir ralliyi ilerletmek için hala artan hacimlere ihtiyaçları vardı.

Öte yandan NEAR, 15 Ocak’ta ATH’sini vurduktan sonra düşmeye devam etti.

Ethereum (ETH) Analiz

analiz
ethereum, near, eos fiyat analizi: 25 ocak salı 4

21 Ocak’taki piyasa çapındaki düşüşün ardından, ETH boğaları önemli 3.000 dolarlık desteği (şimdi direnç) devreye sokamadı ve savunamadı. ETH, 20 Ocak’ın en yüksek seviyesinden %33.84 kayıp kaydetti ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Son düşen kama (sarı) kırılması 2,550 dolar seviyesinde durdu. O zamandan beri, 20 SMA  (kırmızı) boğalar için güçlü bir bariyer olarak durdu.

Basın zamanında, ETH 2.444.5 dolardan işlem görüyordu. Daha geniş satışların ardından RSI, 22 Ocak’ta 22 ayın en düşük seviyesine ulaşana kadar 43 puanlık bir düşüş gördü. Daha sonra geri döndü ama yine de 44 işaretlik direnci geçmek için mücadele etti. Ayrıca, MACD düşüş gücünü doğruladı, ancak histogramı dengenin üzerinde bir kapanış buldu. Bu okuma, azalan ayı etkisine işaret etti.

Near Protocol (NEAR) Analiz

analiz
ethereum, near, eos fiyat analizi: 25 ocak salı 5

NEAR, Aralık ayının başından bu yana yükseliş trendinde kalarak daha geniş piyasa yörüngesine meydan okudu. Alt, şaşırtıcı bir şekilde %56.7’lik bir yatırım getirisi (10 Ocak’ın en düşük seviyesinden) gördü ve 15 Ocak’ta 20.597$’dan ATH’sine doğru ilerledi. 

O zamandan beri, 13.2$ seviyesindeki hayati direnci (önceki destek) kaybederken değerinin %53.83’ünü kaybetti. Geçen gün elde edilen kazanımlarla, boğalar alt için kısa vadeli bir talep bölgesi (dikdörtgen, yeşil) yarattı. Şimdi, onlar için en büyük engel 10.9$ seviyesindeydi.

Basın zamanında, alt 11.64 dolardan işlem gördü. 18,4 ile rekor düşük seviyesine düştükten sonra RSI, son üç günde sağlam bir canlanma gördü. 33.9’un üzerinde sürekli bir kapanış, bir toparlanma olasılığını daha da artıracaktır. İlginç bir şekilde, OBV geçen ay boyunca daha yüksek fiyatları destekleyen desteğini sürdürdü. Bu okuma, boğalar için potansiyel bir geri dönüş olasılığını gösterdi. Ayrıca, Squeeze Momentum Göstergesi  kısa vadede düşük volatilite aşamasına işaret etti. 

EOS Analiz

analiz
ethereum, near, eos fiyat analizi: 25 ocak salı 6

Satıcılar 2,9 dolarlık bölgeye adım atarken, EOS bir aşağı kanala (beyaz) daldı. Ardından, EOS %30,41’lik bir düşüş kaydettiği ve 24 Ocak’ta 22 ayın en düşük seviyesine dokunduğu için daha geniş bir serpinti ile desenli kırılma kısa sürdü. Şimdi, boğalar için acil test noktası 2,28 dolar seviyesindeydi.

Basın zamanında, EOS 2.208 dolardan işlem gördü. RSI ayıları seçti ancak aşırı satım bölgesinden yükselirken biraz yükseldi. Ayrıca, AO düşüş eğilimini öne sürdü, ancak yeşil çubukları yanıp sönerek azalan satış gücüne işaret etti. CMF’nin  iyileşmesine rağmen güçlü bir toparlanmayı teyit etmek için yine de sıfır çizgisinin üzerinde kapanması gerekiyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap