Ethereum Haftalık Bazda %5 Düştü, İşte İzlenecek Yaklaşan Destek Seviyesi!

Ethereum Haftalık Bazda %5 Düştü, İşte İzlenecek Yaklaşan Destek Seviyesi!

Ethereum fiyatı, 2.000 dolar seviyesindeki psikolojik direnç seviyesinin altında sıkı bir aralıkta hareket etmekte ve ilerleyememektedir. Ancak, yatırımcıların piyasanın çökme riskine karşı güvende olmalarını sağlamak için birkaç destek bölgesi bulunmaktadır.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Günlük grafikte, fiyat 1.800 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma yaşadı ve yaklaşık 1.850 dolar civarındaki 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinden dalgalanıyor.

Bu hareketli ortalama şu anda piyasaya destek sağlamaktadır. Ancak, bir kırılma durumunda, 1.800 dolar seviyesi ve fiyatın toparlanması için potansiyel destek unsurları olan 1.700 dolar civarındaki 200 günlük hareketli ortalama devreye girebilir.

RSI göstergesi de %50 eşiği civarında düz bir seyir izliyor, bu da momentum dengesine işaret etmektedir. Bu nedenle, bu zaman çerçevesi hakkında çok fazla bilgi sağlamamaktadır.

kriptoparapiyasa ethusdt daily jul 11 2023 scaled 1
ethereum haftalık bazda %5 düştü, i̇şte i̇zlenecek yaklaşan destek seviyesi! 4

4 Saatlik Grafik:

Son zamanlarda fiyatın 1.920 dolar direnç seviyesinden reddedildiği için 4 saatlik grafikte durum biraz daha net görünmektedir. Şu anda 1.840 dolarlık kısa vadeli destek seviyesi test edilmekte ve Ethereum’un daha fazla düşüşü engellemektedir.

Ancak, bu seviyenin kırılma olasılığı yüksektir ve bu da keskin bir düşüşle birlikte 1.760 dolar destek bölgesine doğru ilerlemeye işaret etmektedir. Öte yandan, Ethereum 1.920 dolar bölgesinin üzerine çıkarsa, piyasa muhtemelen bir kez daha yükselişe geçecek ve fiyat önümüzdeki haftalarda 2.000 dolar seviyesine ve hatta daha yükseklere doğru ilerleyecektir.

kriptoparapiyasa ethusdt 4h jul 11 2023 scaled 1
ethereum haftalık bazda %5 düştü, i̇şte i̇zlenecek yaklaşan destek seviyesi! 5

Ethereum Alıcı Alım-Satım Oranı

Son zamanlarda Ethereum’un 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkamayarak konsolide olduğunu görüyoruz. Spot piyasada güçlü bir görünüm olsa da, türev piyasası fiyatın yükselmemesinden sorumlu gibi görünmektedir.

Bu grafik, alıcı alım-satım oranını (100 günlük üstel hareketli ortalama uygulanarak) temsil ederek vadeli işlem piyasası duyarlılığını değerlendirmede yardımcı bir ölçüm sağlamaktadır. Değerlerin 1’in üzerinde olması agresif alım baskısını, 1’in altında olması ise baskın satış baskısıyla ilişkilidir.

Grafiğe baktığımızda, bu metriğin bir kez daha 1’in üzerine çıkamadığı ve keskin bir düşüş yaşadığı açıktır. Bu sinyal, vadeli işlem yatırımcıların Ethereum’u agresif bir şekilde açığa sattığını ve piyasanın 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını beklemediklerini göstermektedir.

Bu ortaya çıkan satış baskısı şu anda piyasanın yükseliş trendini sürdürmesini engelliyor. Ancak, spot piyasa talebinin vadeli piyasa arzına karşı üstün gelmesi durumunda, yakın bir zamanda yukarı yönlü bir kırılma yaşanabilir.

kriptoparapiyasa ethereum taker buy sell ratio jul 10 2023 scaled 1
ethereum haftalık bazda %5 düştü, i̇şte i̇zlenecek yaklaşan destek seviyesi! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.