Ethereum Haftalık %9 Kaybetti, Boğa Hareketi Bitti mi?

Ethereum Haftalık %9 Kaybetti, Boğa Hareketi Bitti mi?
0

Ethereum bu haftayı kırmızıyla bitirmek üzere. Ayılar, bu haftanın en yüksek seviyesini 3547 dolarda tuttuktan sonra fiyatı aşağı çekmeyi başardılar. Şu anda, günlük MA-20 çizgisi sağlam bir destek seviyesi olarak hareket ediyor ve boğalar onu tutmak için mücadele ediyor. 

Günlük Grafik

ethereum

Günlük zaman diliminde, boğalar önemli günlük MA200’de başarısız olduktan sonra Ethereum günlük MA20 (hareketli ortalama) çizgisine doğru düştü.

Şimdi asıl soru, yükseliş trendinin bitip bitmediği. Bu soruya cevap verebilmek için kritik destek ve direnç seviyelerinin belirlenmesi gerekiyor.

Aşağıdaki çizelgede gösterildiği gibi, günlük MA50 (sarı olarak işaretlenmiştir) ve MA100 (mavi olarak işaretlenmiştir) birbirine çok yakındır ve bu da güçlü bir psikolojik destek seviyesi (yeşil işaretli) olarak işlev görebilir.

Ethereum bu desteğin üzerinde işlem gördüğü sürece boğalar için güvenli. Tersine, ETH 3580 $ veya günlük MA200 hattındaki direncin üzerine çıkamazsa düzeltme hala mümkün.

Hareketli Ortalama Seviyeler

MA20: 3255 $

MA50: 2922 $

MA100: 2978 $

MA200: 3489 $

Ethereum 4 Saatlik Grafik

ethereum

4 saatlik zaman diliminde ETH, MA20 (yeşil olarak işaretlenmiş) ve MA100 (mavi olarak işaretlenmiş) altında işlem görüyor ve son düşüş trendinde bunların üzerinde bir mum kapatamadı.

ROC 14 göstergesi de düşüş bölgesinde ve azalan çizgiye (sarı ile işaretlenmiş) doğru hareket ederse, ETH kısa vadeli bir fiyat artışı görebilir.

Şu anda ETH için en önemli şey, güçlü bir yükseliş işareti olan daha yüksek bir zirve oluşturmak için MA100 hattını geri almak.

Zincir içi analiz: İşlem Sayısı (Hareketli Ortalama)

Toplam işlem miktarı, sadece başarılı işlemler sayılır.

Fiyat arttığında, işlem sayısının artması beklenebilir. Şu anda, bu metrik kritik bir noktaya ulaştı.

Geçmişte yaşanan olaylarda bu seviyeye dokunduktan sonra yukarı yönlü bir trend başlamıştır. Bu tekrar olursa ve bu metrik dik bir eğimle artmaya başlarsa, bu göstergeye göre ETH 4000 doların üzerinde bir hedef bekleyebilir.

ethereum

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap