Ethereum, Hafta Sonuna Amansız Bir Satış Dalgasıyla Giriyor!

Ethereum, Hafta Sonuna Amansız Bir Satış Dalgasıyla Giriyor!
0

Daha önce, Ethereum’un 3300 dolarlık bölgeden çıkmak için mücadele ettiği belirtilmişti. Görünürde alıcı yok gibi görünüyordu ve fiyat 3287 doların altına düştüğünde ve neredeyse dirençle aynı seviyeyi yeniden test ettiğinde teklif verenler bunalıma girdi. Ethereum’un grafikteki hareketi Bitcoin’e bağlı olacaktı ve Bitcoin de grafiklerde güçlü değildi. Ethereum’un yazı yazarken işlem yaptığı yerden %20 daha fazla kayıp görmesi şaşırtıcı olmaz.

ethereum
ethereum, hafta sonuna amansız bir satış dalgasıyla giriyor! 3

Küresel hisse senetlerinin darbe alması ve Nasdaq Composite gibi 2022’ye kötü bir başlangıç ​​yapması gibi büyük endekslerin ardından kripto para birimleri değerinde bir düşüş yaşadı. Bu, kriptonun geleneksel piyasalardan en çok umulduğu kadar ayrılmadığını ve kriptonun bir risk olmaya devam ettiğini gösterdi.

Grafiklerde, Ethereum birkaç gün önce 3280 $ alanını yeniden test ettiğinden beri yaklaşık %25 kaybetti. Ayrıca, hafta sonu geldi ve hafta sonları genellikle hafta içi günlerden daha düşük hacme sahip. Bu, her iki yönde de geçici bir hareketin göz ardı edilemeyeceği anlamına geliyordu.

Ethereum için, 2632 dolardaki %70.7 geri çekilme seviyesi dirence çevrildi ve ayıların gündeminde sonraki 2382 dolar seviyesi oldu. Grafiklerde daha düşük olan Ethereum, önümüzdeki günlerde 2382 dolar ve 2049 doların destek seviyeleri olarak hareket etmesini bekleyebilir.

Gerekçe

ethereum
ethereum, hafta sonuna amansız bir satış dalgasıyla giriyor! 4

Saatlik RSI daha yüksek bir dip oluşturuyor gibi görünse de, fiyat daha düşük bir dip (yükseliş ayrışması) oluştursa bile, bu sadece momentumda bir kayma için yeterli bir kanıt değildi. Bunun yerine bunun anlamı, muhtemelen Ethereum için 2470 dolarlık alanda yatay işlem yapmaktı. RSI, bir kez daha alçalmadan önce, bu aşamada muhtemelen yukarı tırmanacaktır.

OBV, son günlerde yoğun satış hacminin mevcut olduğunu gösterdi.

Çözüm

Hafta sonu hareketliliği göz ardı edilemez. Yine de, yazının yazıldığı sırada, momentum daha düşük zaman dilimlerinde güçlü bir şekilde düşüş gösteriyordu. 2382 dolar ve 2049 dolar seviyeleri bir sıçrama için izlenebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap