Ethereum Günlük %12 Düşüyor: İşte Bir Sonraki Kritik Destek Seviyesi

Ethereum Günlük %12 Düşüyor: İşte Bir Sonraki Kritik Destek Seviyesi
0

ETH bugün dolar değerinin önemli bir kısmını kaybetti ve bunu yaparak önemli bir destek seviyesini kırdı.

Temel Destek seviyeleri: 3.300 $, 3.000 $

Temel Direnç seviyeleri: 3.600$, 4.000$

Ne yazık ki, ETH dün 3.600 dolardan kilit desteğin altına düştü ve daha önce tartışılan yükseliş düşüş takozunu geçersiz kıldı.

Fiyat, bu yazının yazıldığı sırada şu anda bulunduğu 3.300 dolarlık desteğe kadar düştü. Bu düşüşle birlikte 3.600 dolar seviyesi dirence dönüştü ve Ethereum çok zayıf görünüyor. Düzeltme devam ederse, bir sonraki destek seviyesi 3.000 $ olarak bulunur. Bununla birlikte, 3.300 ile 3.400 $ arasındaki bölgenin, önemli ölçüde destek sağlaması gereken MA200’ü de içerdiğini belirtmekte fayda var.

ethereum
tradingview’e göre grafik

Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Bu düşüş sırasında hacim ciddiydi. Bu, ayıların iş demek olduğunu gösterir.

RSI : Günlük RSI daha düşük bir dip yaptı ve aşırı satım bölgesine yaklaşıyor. Fiyattaki bu düşüşle birlikte RSI düşüş eğilimini sürdürüyor.

MACD : Yükseliş geçişini tamamlamak için başarısız bir girişimden sonra, günlük MACD düşmeye devam ediyor ve hacim ve MACD histogramıyla gösterildiği gibi momentum düşüş yolunda artıyor. Bu tersine çevrilene kadar ETH’nin düşüş trendini durdurması pek mümkün değil.

ethereum

Ön Yargı

Ethereum için önyargı düşüş eğiliminde. 3.600 doların altındaki kırılma, kripto para biriminin düştüğünün açık bir işaretiydi.

ETH için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

Ethereum 3.800 doların üzerine çıkamayınca satıcılar fiyat hareketinin tam kontrolünü ele geçirdi. 3,300 dolardaki destek şimdilik geçerli görünüyor, ancak piyasa güveni zayıf. 3.600 dolarlık direnç, ETH düşüş trendini durdurmak için mücadele ettiğinde muhtemelen herhangi bir zamanda test edilmeyecek. Satıcılar saldırılarına devam ederse, ETH bir sonraki 3.000 dolara gidebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap