Ethereum, Güçlü Bir Geri Dönüş Öncesinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Ethereum, Güçlü Bir Geri Dönüş Öncesinde Bu Seviyeleri Görebilir!
0

ATH’sini 10 Kasım’da yaptığından beri, kral altcoin son 11 haftadır dik bir düşüş trendi içinde. Düşüş, muazzam likidite sunan 4.000 dolarlık  Kontrol Noktasında (kırmızı) alıcılar ve satıcılar arasında bir çatışma gördü. Ancak düşüş eğilimi hakim olduğu için, Ethereum (ETH), yukarıda belirtilen işareti kaybettikten sonra değerinin neredeyse yarısını kaybetti.

Düşen yükselen takozun (sarı) altında ikna edici bir kapanış, satıcıların avantajını yeniden teyit edecektir. Olası bir yükseliş dönüşünden önce, daha fazla geri çekilme, 2.340 $ işaretinin yakınında test alanları bulmalıdır. Basın zamanında, Ethereum 24 saatlik %8.44 kazanç kaydettikten sonra 2.774,5 dolardan işlem gördü.

ETH Günlük Grafik

ethereum
ethereum, güçlü bir geri dönüş öncesinde bu seviyeleri görebilir! 3

Altcoin, Kontrol Noktasından düştüğünden beri, Ethereum’u 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesini düşürmeye iten güçlendirilmiş hacimlerde birden fazla düşüş eğilimi gösteren mum çubuğuna tanık oldu. Ayrıca, 20 SMA (yeşil), tüm düşüş boyunca sağlam bir direnç olarak durdu.

İlginç bir şekilde, Ethereum daha uzun bir zaman diliminde (bir ay) azalan genişleyen bir kama (beyaz) oluşturdu. Ancak, önemli çöküş hafifledikçe alıcılar 2.158 dolarlık bölgeye girdi. Böylece, son iki haftanın günlük grafiğinde aşağı yönlü bir yükselen takoz oluşturuyor. 

Bu yörünge, 2,158 dolarlık destekten yükseliş dönüşü öncesi önümüzdeki günlerde akla yatkın bir düşüşü haklı çıkarabilir. Üstüne üstlük, geçen haftaki son kazançlar hacimlerin azalmasıyla zayıf bir yükseliş hareketine işaret ediyor. Bu nedenle, kamanın üst trend çizgisinin veya 20 SMA’nın üzerindeki herhangi bir kapanış, büyük olasılıkla sürdürülebilir bir kırılma ile sonuçlanmayacaktır.

Gerekçe

ethereum
ethereum, güçlü bir geri dönüş öncesinde bu seviyeleri görebilir! 4

RSI, desenli bir kırılma görse de, yükseliş avantajını doğrulamak için yarım hat direncini devirmek zorunda kaldı. Şimdi, tüccarlar/yatırımcılar 20 SMA’nın üzerinde bir kapanışa dikkat etmeli. Bu olursa, köşede gizlenen potansiyel bir yanlış koparma olabilir.

Ek olarak, DMI hatları şimdi yaklaşık iki aydır yükseliş geçişinden kaçındı. Bu okuma, son canlanmaya rağmen ayılar lehine kısa vadeli düşüş eğilimini teyit etti.

Çözüm

20 SMA güçlü dururken, aşağı yönlü yükselen takozdan potansiyel bir kırılma olasılığı parlaktı. Bu durumda, alıcılar ETH’nin önümüzdeki günlerde 2.340 $ veya 2.158 $ desteğini yeniden test ettiğinde dikkatli olmalı. Ayılar azalırsa, formasyonun üzerinde sürekli bir kapanış, potansiyel bir düşüş geçersizliğine yol açabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap