Ethereum Fiyatı Şangay Geliştirmesine Rağmen Düşmeye Devam Ediyor!

Ethereum Fiyatı Şangay Geliştirmesine Rağmen Düşmeye Devam Ediyor!

Bugünkü Ethereum Fiyatı: Bugün, piyasanın çoğu önemli kripto para birimi değer kaybettiği için kırmızı renkte işlem görüyor. Bu nedenle, yatırımcılar artan makroekonomik sorunlar ve beklenenden yüksek enflasyon oranları nedeniyle riskli varlıklara yatırım yaparken dikkatli davranıyorlar.

Küresel kripto piyasası değeri, son 24 saat içinde %0,36 oranında düşerek 1,07 trilyon USD seviyesinde bulunuyor. Ancak, toplam kripto piyasası hacmi son 24 saatte %28,36 artarak 45,38 milyar USD seviyesine yükseldi.

Ethereum (ETH) %0,51 Azaldı

Bugün piyasalarda gözlemlenen düşüş eğiliminden etkilenen kripto paralar arasında ETH de yer alıyor. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı son 24 saat içinde %0,51 oranında düşüş kaydetti. Ethereum’un toplam piyasa değeri ise 199,31 milyar USD olarak hesaplanıyor. Bununla birlikte, Ethereum’un işlem hacmi son 24 saatte %14,87 oranında arttı. Her bir ETH coin, 1600 dolarlık destek seviyesini koruyarak, şu anda 1.622 USD’den işlem görüyor.

ethereum
ethereum fiyatı şangay geliştirmesine rağmen düşmeye devam ediyor! 2

Şangay Yükseltmesine Bir Adım Daha

Ethereum’un ikinci test ağı olan Sepolia test ağı, ETH blok zinciri için önemli bir adım olarak kabul edilen Şangay Yükseltmesine doğru ilerliyor. Stake edilmiş eterin (ETH) çekilmesini başarıyla kopyalayan test ağı, doğrulayıcıların Beacon Chain’deki paylarını yürütme katmanına geri çekmelerine ve yürütme ve fikir birliği katmanlarına yeni özellikler getirmelerine olanak tanıyor.

Bu yükseltme, Ethereum’un tamamen işlevsel bir stake-of-stake ağına tam geçişini sağlayacak ve doğrulayıcıların blok zincirine blok ekleme veya onaylamadan kazanılan ödülleri geri çekmelerine izin verecek. Şapella ağındaki canlı ve kesinleştirilmiş testin duyurusu, Twitter’da ETH geliştiricileri ve müşterileri tarafından paylaşıldı. Goerli test ağındaki bir sonraki yükseltmenin ardından, ana ağda gerçekleşecek ve Şangay yükseltmesi tamamlanacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.