Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatı 6.500 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum Fiyat Tahmini – ETH Fiyatı 6.500 Dolara Ulaşacak mı?
0

Bu Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, ETH fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Ethereum, 2020’de şimdiye kadarki en etkileyici kripto para birimi haline geldi. 2017, Bitcoin ve ilk madeni para tekliflerinin (ICO) yılıysa, 2020, Ethereum ve merkezi olmayan finansın (DeFi) yılıdır.

Son zamanlarda, Ethereum’un Londra Sert Çatal yükseltmesi yayına girdi. Özellikle, Sert Çatal 12.965.000 blok yüksekliğinde gerçekleşti. Ayrıca, hard fork, beş yeni ETH İyileştirme Önerisi (EIP) de sundu. Ancak EIP’ler 1559, 3554, 3529, 3198, 3541, ETH ağının kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan kod yükseltmeleridir.

Peki Ethereum 2021’de iyi bir yatırım olacak mı? Yoksa hikayesi, 2017 boğa koşusundan sonra Bitcoin ve ICO’ların nasıl sona erdiği gibi mi olacak? Bu CoinQuora ETH fiyat analizinde ve 2021 Ethereum fiyat tahmininde öğrenelim .

Ethereum (ETH) nedir?

Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether’i etkinleştiren merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciri sistemidir. Ayrıca, ETH, diğer birçok kripto para birimi için ve ayrıca merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için bir platform olarak çalışır .

Dahası, Ethereum ilk olarak Vitalik Buterin tarafından 2013 yılında yayınlanan bir teknik incelemede açıklanmıştır. Buterin, diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yazında halka açık bir çevrimiçi satışta proje için finansman sağladı ve 30 Temmuz 2015’te blok zincirini resmen başlattı.

Dahası, Ethereum’un kendi iddia edilen hedefi, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline gelmek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların sansür, kesinti ve dolandırıcılığa dayanıklı yazılımlar yazmasını ve çalıştırmasını sağlamaktır.

Ethereum (ETH) Mevcut Piyasa Durumu

Bu Ethereum teknik analizini yazarken, ETH 4.266.52 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 26.472.638.970 dolar. Ancak son 24 saatte ETH fiyatı %9,87 düştü.

Ayrıca, ETH, 118.364.296.12 ETH’lik bir dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda, ETH için en iyi kripto ticaret platformları Binance, Huobi Global, BitZ, Bybit ve OKEx’tir.

Şimdi, 2021 için bu ETH teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 2021

ETH’nin blok zincirindeki son gelişme ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olur mu? Bu ETH fiyat tahmini makalesindeki grafiklere bir göz atalım.

ethereum
ETH/USDT grafiği Kanal Trend modeli (Kaynak: TradingView )

Günlük bir zaman dilimine göre belirlenen yukarıdaki grafikte Yükselen Kanal Trendi modelini görebiliriz. Yükselen kanal, eğimli bir paralel çizgi boyunca yukarı yönde gerçekleşen fiyat hareketidir. Dahası, grafik bu fiyat modelindeki En Yüksekler ve En Düşükler’i gösterir. Ayrıca, bu model kısa vadeli bir yükselişe işaret ediyor.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında ETH düşüş pozisyonunu boğa trendine çevirdi. Dikkate alınması gereken bir neden, o dönemde meydana gelen yüksek ticaret hacmidir.

eth usdt rsi 1024x551 2
ETH / USDT RSI (Kaynak: TradingView )

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 63.56’da, bu da ETH’nin aşırı alım durumunda olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak, bu herhangi bir zamanda fiyatın tersine çevrilmesine yol açabilir.

Ayrıca ETH’nin Basit Hareketli Ortalamasını (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasını (EMA) da aşağıya bakalım.

eth 30 day sma and 50 day ema 1024x551 2
ETH 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

Ethereum, bu yıl potansiyel kripto para birimlerinden biridir. 2021’in başından bu yana, ETH’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen konsolidasyonlar, dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2021

Şu anda ETH, CoinMarketCap’te 2. sırada yer alıyor. Aslında, ETH’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.477.50 $’a ulaştı.

Bu piyasa performansı, ETH’nin 2021’deki yükseliş pozisyonunu koruması için yeterli olacak mı? Sonuçları öğrenmek için şimdiden heyecanlı mısınız? Peki, ne bekliyoruz? Bu ETH fiyat tahmini 2021’in sonuna gelelim.

eth usdt price chart 1024x551 2
ETH/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Ethereum fiyat tahminimiz 2021 için kısa-orta vadeli senaryoda, ETH’nin direnç seviyesini 4.494 $’dan geçmesi gerekiyor. Bunu yapmak için 6,245 dolardan direnç seviyesinde daha fazla destek oluşturması gerekiyor. Aksi takdirde, ayılar üstünlük kazanabilir ve ETH’yi kendi bölgelerine daha da sürükleyebilir.

Bu arada, uzun vadeli ETH fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Dahası, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı yüksek. Bununla birlikte, bu ancak bir dizi psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Ethereum 2022’nin sonunda 6.500 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 7.000 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 6.500$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2023

ETH, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında destek seviyesini sıkıca tutarsa, alıcılar daha sonra hayati seviyede bir sonraki saldırı görevini 9,500 $ ile oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024

Platformun son güncellemeleri, gelişmeleri, ETH fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, ETH yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. En iyi yatırım, fiyat yükselip yaklaşık 12.500$’a ulaşabileceğinden.

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde ETH fiyatı 20.000 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak ETH için o kadar zor olamazdı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, ETH’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap