Ethereum Fiyat Analizi: Son Düşüşe Rağmen ETH Bir Boğa Modeli Oluşturuyor!

Ethereum Fiyat Analizi: Son Düşüşe Rağmen ETH Bir Boğa Modeli Oluşturuyor!

Geçen hafta aylık en düşük seviyeye düştükten sonra, nihayet dik dalış yerel bir dip buluyor gibi görünüyor. Ethereum, son üç gün içinde şaşırtıcı bir şekilde %12 fiyat artışı gördü ve dün (Çarşamba) itibariyle 1600 doların üzerine çıktı.

Bu, ders kitabı yükselişi olan düşen kamanın üzerinde kırılma ile sonuçlanabilir mi?

Ethereum Teknik Analiz

Günlük Grafik

Düşen kama deseninin alt satırı (sarı renkte) fiyatı üç kez destekledi. Bu model, fiyatın kırılması durumunda teknik olarak yükseliş gösterir. Bu, son aylarda oluşan ikinci kamadır. İlki düşüş eğilimindeydi (açık mavi), bu da fiyatın yatay desteğe doğru 1420 $’a düşmesine neden oldu.

Boğalar, kamanın yükseliş kırılmasının ardından 1.720 dolarda (kırmızı) yatay direncin üzerine çıkabilirse, 2.000 doları geri almak için bir ralli bekleniyor.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) de yükseliş bölgesine doğru hareket ettiği göz önüne alındığında, 15 Temmuz’da (beyaz renkte) parite 1.200 dolardan 2.000 dolara yükseldiğinde olduğu gibi, boğaların piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirme olasılığı var. Bu senaryoyu doğrulamak için Ethereum, RSI taban çizgisinin kırılmasıyla birlikte 1720 dolar seviyesini aşmalı ve tutmalı.

Temel Destek Seviyeleri: 1420 $ ve 1300 $

Temel Direnç Seviyeleri: 1720 $ & 2000 $

Günlük Hareketli Ortalamalar:

MA20: 1693
$ MA50: 1623 $
MA100: 1512 $
MA200: 2153 $

ethereum

ETH/BTC Grafiği

ETH/BTC ticaret çifti grafiği, çift dipli bir model (yükseliş) ortaya koyuyor. 0.072-0.073 BTC (yeşil) aralığındaki yatay destek, ayılara karşı bir engel oldu. Yükseliş momentumu, son ralliye kıyasla arttı.

Boğalar fiyatı 0,08 BTC’nin üzerine çıkarabilirse, yatay direnci 0,082 BTC’de (kırmızı) kırmak olası hale gelecektir. Genel olarak, boğalar için iyimserlik, ETH/BTC grafiğine bakarak görülebilir.

Temel Destek Seviyeleri: 0.0.073 & 0.065 BTC

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0.083 & 0.088 BTC

ethereum

Zincir Üzerinde Analiz

Döviz Girişi (Top10) – (SMA 7)

Tanım: Tüm borsalara yapılan ilk 10 giriş işleminin toplam hacmi. Yüksek bir değer, aynı anda büyük miktarlarda para yatıran yatırımcıların arttığını gösterir.

Girişte (yeşil renkte) bir düşüş, Ethereum’un Haziran ve Temmuz aylarında Balinalar olarak adlandırılan ilk on işlem tarafından takas edilmesi yönündeki yükseliş eğilimine eşlik etti. Fiyat teknik dirence ulaştığında bu endeks döndü. Bu muhtemelen bazı yatırımcıların kâr elde etmesinden kaynaklanıyordu.

Şu anda eğim yine aşağıyı gösteriyor ve devam ederse büyük ihtimalle bunu fiyat artışı izleyecek.

ethereum

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.