Ethereum Fiyat Analizi: ETH’nin Bir Ralli Başlatmak İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor!

Ethereum Fiyat Analizi: ETH’nin Bir Ralli Başlatmak İçin Bu Seviyeyi Kırması Gerekiyor!

Ethereum’un fiyatı, 100 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların ve yakın zamanda oluşturulmuş bir kanalın orta sınırının daha güçlü bir kesişme noktasına sahip olduğu önemli bir direnç bölgesinin altına düştü. Bu nedenle, olası bir yükseliş ancak fiyatın bu aralığı aşması durumunda mümkün olacaktır. Tersine, bir ret başka bir düşüş ayağını tetikleyebilir.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Ethereum’un fiyatı altı aydır azalan bir fiyat kanalı içinde hareket ediyor. Son zamanlarda, fiyat 100 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaları 1300 dolardan geçemedi. Sonuç olarak, Ethereum kanalın orta sınırının altına düştü ve şu anda onu yeniden test etmeye çalışıyor.

50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların hizalanması ve 1300 dolarlık statik direnç seviyesi, bu seviyeyi kripto para birimi için belirleyici hale getiriyor. Fiyat yukarıda belirtilen direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, kanalın 1500$ civarındaki üst trend çizgisi fiyatın önündeki ana engel olacaktır. Bununla birlikte, mevcut piyasa duyarlılığına bağlı olarak, kısa vadede 1000 dolara doğru bir düşüş daha olası bir senaryo olacaktır.

ethereum
ethereum fiyat analizi: eth'nin bir ralli başlatmak i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyat ani bir düşüş rallisi yaşadı ve yükselen bayrak adı verilen iyi bilinen bir devam düzeltme modeli şeklinde konsolide oluyor. Öte yandan, Fibonacci düzeltmesinin 1251-1275 dolar seviyesindeki 0,5-0,618 alanı, 1260 dolar statik direnç seviyesi ile çakışıyor.

Bu direnç seviyesinin ve düşüş devam bayrak modelinin önemi göz önüne alındığında, 1251-1275 $ bölgesinden reddedilme potansiyeli yüksek, bu da 1000 $ seviyesine doğru bir başka düşüş eğilimi hareketi anlamına geliyor. Bununla birlikte, fiyat yukarıda belirtilen seviyeyi aşarsa, boğalar fiyatı daha da yükseltebilir.

ethereum
ethereum fiyat analizi: eth'nin bir ralli başlatmak i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 5

Zincir Üzeri Analizi

Aşağıdaki grafik, Ethereum fiyatının yanı sıra Borsa Rezervleri metriğini göstermektedir. Metrik, Temmuz 2020’den beri düşüş eğiliminde. Ancak, Kasım ayındaki büyük fiyat düşüşünün ardından, Döviz rezervleri metriği önemli bir düşüş yaşadı ve yeni bir dip seviyeye düştü.

ethereum
ethereum fiyat analizi: eth'nin bir ralli başlatmak i̇çin bu seviyeyi kırması gerekiyor! 6

Bu, piyasa katılımcılarının FTX çöküşünün ardından varlıklarını borsalardan boşalttığını gösteriyor. Bu, son ayı piyasasının son aşamasını nihayet tetikleyebilecek önemli bir piyasa kapitülasyon aşamasıyla sonuçlanır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.