Ethereum Fiyat Analizi: ETH, Haftalık %15’lik Kazançların Ardından Düzeltme Yapabilir mi?

Ethereum Fiyat Analizi: ETH, Haftalık %15’lik Kazançların Ardından Düzeltme Yapabilir mi?
0

Son 48 saat içinde pozitif ivme başladı ve Ethereum bir istisna değil, bu haftayı yeşil bir mumla sonlandırıyor. Ancak asıl soru, ayı piyasasının bitip bitmediği veya katılımcıların düşüş trendinin tersine çevrileceği konusunda ne kadar emin olduklarıdır.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Ethereum günlük grafikte çok yükselişli bir yapı oluşturuyor. İkinci en büyük kripto para birimi de güçlü bir haftalık yeşil mum yaptı.

Daha önceki analizde tartışıldığı gibi, fiyat 3300 $ ‘lık statik seviyenin üzerine çıktıktan sonra düşüş trendinin tersine çevrildiğinin teyidi dikkate alınacaktır. Ocak ayının sonundaki haftalık mum çubuğuna baktığımızda, fiyatın %25’lik artışa rağmen tekrar düştüğünü ve Şubat’ın tamamen yokuş aşağı olduğunu görüyoruz. Teknik olarak, daha yüksek bir zirve oluşturarak ve birçok direncin kesişimi olan 3300 $ ‘dan statik seviyenin üzerine çıkarak, daha güvenle bir trendin tersine döndüğünü düşünebiliriz.

  • RSI-14: Düşüş trendi çizgisini geçmek ve yükseliş bölgesinde hareket etmek
  • Direnç seviyeleri: 3.000 $ ve 3.300 $
  • Seviyeleri destekler: 2700$ ve 2500$
ethereum
ethereum fiyat analizi: eth, haftalık %15'lik kazançların ardından düzeltme yapabilir mi? 3

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde, Ethereum 2022’nin başından beri bir üçgen içinde işlem görüyor. Üst tarafı dinamik direnç görevi görüyor ve statik dirençle 3.000 $’da kesişiyor. Tarihsel trende bakıldığında fiyat, RSI’da (sarı daire) aşırı alım alanına girerek düzeltme aşamasına geçmiştir.

ethereum
ethereum fiyat analizi: eth, haftalık %15'lik kazançların ardından düzeltme yapabilir mi? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir