Ethereum Fiyat Analizi: ETH Büyük Dirençle Karşı Karşıya, 2 Bin Dolardan Önce Bizleri Neler Bekliyor?

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Büyük Dirençle Karşı Karşıya, 2 Bin Dolardan Önce Bizleri Neler Bekliyor?

Ethereum’da boğalar birkaç denemeden sonra, nihayet fiyatı 100 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerine çıkardı. Bununla birlikte, Ethereum hala 1.700 – 1.800 $ aralığındaki ana direnç alanının üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Destek ve direnç seviyeleri, Fibonacci düzeltme aracı kullanılarak günlük zaman diliminde grafikte göründü ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden Haziran ayında kaydedilen en son gerçekleşen 880$’a kadar uzanıyor.

Görülebileceği gibi, boğalar 0.236 Fib seviyesinde (mavi renkte) 1300 dolar civarında olan ilk direncin üzerine hızla çıktı. Yine de, 0.382 Fib seviyesinin (sarı renkte) boğalar için doğrudan bir engel haline geldiği görülüyor. Tarihsel olarak, bu seviye önemli bir rol oynamıştır: 2021 rallisinde ETH fiyatı üç hafta boyunca bunun altında kaldı.

Bir sonraki kısa vadeye baktığımızda, iki olası senaryo var:

Her şeyden önce, ETH 1800 doların üzerinde kırılıyor ve kapanıyor ve bir sonraki önemli seviyeleri 1.900-2.000 dolar civarında hedefliyor. Orada, bir boğa tuzağına dönüşecek – uzun tasfiyeler ve kritik seviyenin 1.300 dolardan yeniden test edilmesi için geri çekilecek.

İkinci senaryoda, ETH 1800 doları kırıyor ve 2160 dolardan (beyaz) yatay direncin üzerinde kırılıyor ve 0,618 Fib seviyesiyle (yeşil) örtüşen kırmızı işaretli azalan çizgiye doğru ilerliyor. Orada, ETH’nin ilk denemesinde ret alması bekleniyor. Bu senaryoda 200 günlük hareketli ortalama toparlandığı için boğaların piyasa kontrolünü tekrar ele geçirdiğini kesinlikle söyleyebiliriz.

Temel Destek Seviyeleri: 1500$ & 1350$

Temel Direnç Seviyeleri : 1800$ & 2160$

Günlük Hareketli Ortalamalar:

MA20: 1614
Dolar MA50: 1349
Dolar MA100: 1656 Dolar
MA200: 2280 Dolar

ethereum

ETH/BTC Grafiği

Bitcoin’e karşı beklendiği gibi, boğalar fiyatı azalan çizgi direncine (sarı) doğru çekmeyi başardı.

RSI göstergesinde düşüş eğilimi (kırmızı) görüldüğünden, boğaların bu bölgede dinlenmesi bekleniyor.

Aşağıdan, ayıların daha düşük bir dip oluşturarak piyasaya hakim olma potansiyeli varken, boğaların 0,07 BTC’de yatay seviyeyi savunması gerektiği belirtilmelidir. 0.07 BTC seviyesi bozulursa, ETH’nin 0.065 BTC’de (yeşil renkte) bir sonraki desteğe doğru genişlemesi bekleniyor.

Temel Destek Seviyeleri: 0.07 & 0.065 BTC

Anahtar Direnç Seviyeleri: 0.075 & 0.08 BTC

ethereum

Zincir Üzerinde Analiz

Borsa Net Akışı: Tanım: Borsaya giren ve çıkan madeni paralar arasındaki fark. Giriş – Çıkış = Net Akış.

Pozitif bir değer, rezervin arttığını gösterir.

Fiyat teknik açıdan sağlam bir dirence ulaştı, bu nedenle yatırımcılar şu anda Ethereum’a daha fazla şüphecilik ve ihtiyatla bakıyorlar. Ayrıca, bu, metriğin fazla değişmemesine neden oldu. Bu direnç kırılırsa, Ethereum borsadan çekilecek ve histogram çubukları kırmızıya dönecek.

ethereum

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında