Ethereum Fiyat Analizi: ETH, 6 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştıktan Sonra Bir Sonraki Kritik Desteği Gözler Önüne Seriyor

Ethereum Fiyat Analizi: ETH, 6 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştıktan Sonra Bir Sonraki Kritik Desteği Gözler Önüne Seriyor
0

Cuma günü yaşanan çöküş, ETH’yi 2.500 doların altına düşürdü ve Temmuz 2021’den bu yana görülmeyen bir fiyat olan 2.300 dolara yükseldi.

Temel Destek seviyeleri: 2.300 $, 2.000 $.

Temel Direnç seviyeleri: 2.500$, 2.750$, 3.000$

Bu haftaki piyasa katliamı, Eylül ayının sonundan bu yana ilk kez 3.000 doların altında bir günlük kapanış kaydeden ETH için pek de nazik değildi. Ayrıca, kral altcoin, çöküşün zirvesinde Bitstamp’ta 2.300 doları gördü.

Dünden bu yana ETH, 2.500 dolarlık destek direncine dönüşene kadar toparlanabildi. 3.000 dolarlık desteği kaybettikten sonra, ETH muhtemelen iyileşmesi aylar alabilecek önemli bir düzeltmeye girdi.

eth
tradingview’e göre grafik

Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Cuma günkü satış sırasında çok yüksek hacim kaydedildi.

RSI : Günlük RSI da fiyatla paralel olarak çarpıldı ve 21 puana ulaştı ve tıpkı Bitcoin gibi RSI şu anda aşırı satım bölgesinin derinliklerinde. Fiyat bir rahatlama rallisine girebilir, ancak bu gerçekleşse bile orta vadeli düzeltmenin sona ermesi olası değildir.

MACD : Günlük MACD, histogramın ve hareketli ortalamaların negatif yönde genişlemesiyle hızla düşüş bölgesine düştü. Satıcılar piyasayı tamamen kontrol ettiği için kısa vadede bir geri dönüş olası görünmüyor.

eth
ethereum fiyat analizi: eth, 6 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra bir sonraki kritik desteği gözler önüne seriyor 3

ETH için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

Düzeltmenin yakın zamanda sona ermesi olası değildir ve herhangi bir yardım rallisi yalnızca ETH bir dip arayışında olduğu için geçici olacaktır. Bu bulunana kadar, 2.300$’ın başarısız olması durumunda bir sonraki destek seviyesi 2.000$’da bulunuyor. Bir sonraki büyük direnç 2500$, ardından Eylül ayının en düşük seviyesi 2750$.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap