Ethereum Fiyat Analizi: ETH 4 Günde %18 Düştü, Temel Destek Seviyesi Tutacak mı?

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 4 Günde %18 Düştü, Temel Destek Seviyesi Tutacak mı?
0

Piyasa hafta sonu bir düşüş yaşadı ve şimdi ETH 2.500 dolarlık desteği yeniden test etmek için net bir yolda. CoinGecko’nun piyasa verilerine göre, ETH geçen gün %4 ve Perşembe gününden bu yana %18 düştü.

Temel Destek seviyeleri: 2.500$, 2.200$

Temel Direnç seviyeleri: 2.800$, 3.000$

MACD’de düşüş eğilimi ve düşen fiyat ile ETH’nin görünümü pek iyi değil. 2.800 dolarlık dirençteki red, satışları yoğunlaştırdı. ETH şimdi 2.500 dolarlık kilit destek seviyesine doğru ilerliyor.

İkinci seviyenin tutmaması durumunda, ETH Ocak ayının en düşük seviyesinde 2200 dolardan başka bir atış yapabilir.

eth
ethereum fiyat analizi: eth 4 günde %18 düştü, temel destek seviyesi tutacak mı? 3

Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Beş kırmızı günün ardından, geçen Cuma günü, fiyatın düşüş işareti olan 2.800 doların altına düştüğü satış baskısı özellikle güçlüydü.

RSI : Günlük RSI, son fiyat hareketine paralel olarak düşüyor. Bu yazının yazıldığı sırada RSI 38 noktada bulunuyor ve RSI aşırı satım koşullarına (30’un altında) ulaşana kadar aşağı inmek için hala çok yer var.

MACD : Günlük MACD dün düşüş eğilimi gördü ve bugünkü fiyat hareketi bunu gösterdi. Bu düşüş momentumunun bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

eth
ethereum fiyat analizi: eth 4 günde %18 düştü, temel destek seviyesi tutacak mı? 4

ETH için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

ETH açık bir düşüş trendinde ve geçen aydan beri görülmeyen fiyat seviyelerini yeniden test etmeye hazır görünüyor. İlk savunma hattı 2.500 Dolar, sonraki 2.200 Dolar. Aşağıda bir döküm ve ETH, Temmuz 2021’den bu yana yeni bir dip kaydedecek.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap