Ethereum Fiyat Analizi: Bu Son Gelişim ETH’nin Fiyatını Etkileyebilir mi?

Ethereum Fiyat Analizi: Bu Son Gelişim ETH’nin Fiyatını Etkileyebilir mi?
  • Ethereum kısa süre önce ana ağındaki işlem hacminde bir düşüş gördü
  • Bununla birlikte, Ethereum fiyatı, en son gelişmeden hiçbir etki belirtisi göstermedi.

Son haftalarda, Ethereum (ETH) fiyatı en fazla yatay yönde hareket ediyor. Elbette, kripto para piyasasının bir düşüşe tanık olduğu göz önüne alındığında, bu sadece ona özel değildi.

Ancak Ethereum son zamanlarda günlük işlemlerde küçük bir düşüş yaşadı. Ayrıca, basın zamanında altcoin, 1 milyonluk alışılmış eşiği geçmekte zorlanıyordu. Öyleyse, bu zincir üstü ölçümdeki bu son gelişmeyle birlikte, normal mi yoksa endişe kaynağı mı?

Ana Ağ İşlemleri Biraz Düşüyor

Etherscan’de görülebilen verilere göre, Ethereum ana ağındaki günlük işlemler ılımlı bir düşüş yaşadı. Bu bazı endişelerin nedeni olabilir. Bu yazının yazıldığı tarihte, 1 milyon eşiğinin altında olan 800 milyon ila 900 milyon günlük işlem vardı.

Bununla birlikte, ana ağ verilerinin daha ayrıntılı analizi, düşüşün tekrarlanmadığını ve iyileşmeye tanık olduğunu ortaya çıkardı.

ethereum
ethereum fiyat analizi: bu son gelişim eth'nin fiyatını etkileyebilir mi? 3

Suçlu Tatiller ve Benzin Ücretleri mi?

Tatiller ve kurumsal ve bireysel yatırımcıların alım satımlarını durdurması, günlük işlemlerdeki düşüşün mantıklı açıklamaları olabilir. Tarihsel olarak, tatil sezonu hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri için daha az alım satımın görüldüğü bir dönem olmuştur. Böylece, genel bir düşüş eğilimi yaratıyor.

Ek olarak, Ethereum ana ağında işlem yapmak için gereken gaz ve gaz ücretleri, azalma için başka bir makul açıklama olabilir. Dune analytics’ten alınan bir grafik ve istatistiklere göre, Ethereum toplamda 1 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi ve 7 milyarın üzerinde gaz kullanımı oldu.

Dune’daki hilldobby’nin Ethereum grafiğinden gaz fiyatının zaman içinde arttığı açıktı. Gaz fiyatındaki artış, gaz ücretinin de artacağı anlamına geliyordu. Böylece ana ağdaki işlemlerin maliyetini artıracaktır.

Sonuç olarak, tüketicilerin çoğu, ana ağdan daha ucuz ve daha hızlı işlemler sundukları için Katman 2 çözümlerine geçti. Bu, gözlemlenen son düşüşü kolayca açıklayabilir. 

ethereum
ethereum fiyat analizi: bu son gelişim eth'nin fiyatını etkileyebilir mi? 4

Sürekli Bir Düşüşün Olası Sonuçları…

Ana ağdaki işlemleri gerçekleştirmek için tüketilen gaz miktarının azaltılması, özellikle işlem başarısız olursa olası sonuçlardan biri olabilir. İşlem, uzun vadede daha düşük gaz maliyetinin bir sonucu olarak nispeten daha ucuz hale gelecektir.

ETH fiyatının da işlem hacmindeki düşüşten etkilenmesi muhtemel değildi. Önceki haftalarda olduğu gibi bu yazının yazıldığı tarihte de 1.200$’lık aynı bölgede işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.