Ethereum Fiyat Analizi: Bu, ETH’nin Bu Hafta İzlenecek En Önemli Seviyesi!

Ethereum Fiyat Analizi: Bu, ETH’nin Bu Hafta İzlenecek En Önemli Seviyesi!
0

Nisan, kripto ve özellikle Ethereum için kanlı bir ay oldu. Ethereum fiyatı dün gece ayın en yüksek seviyesinden 3580 dolardan 2700 dolara düştü. Mayıs’ta daha iyi performans göstermesini bekleyebilir miyiz?

Ethereum Teknik Analiz

Günlük Grafik

Aşağıdaki grafik, FTX’ten kalıcıların değişim verilerini göstermektedir. ETH, işaretlenmiş uzun vadeli artan çizginin (yeşil renkte) üzerinde işlem görüyor.

Bu eğilim çizgisi, önceki beş denemeye dayanarak Ocak 2021’den bu yana fiyata destek sağlamıştır. ETH, bu girişimlerin her birinin ardından bir yükseliş bacağı gördü.

Şu anda ETH, dinamik trend çizgisiyle 2500 dolarla kesişen mavi yatay seviyeyle birlikte çizginin üstündeki altıncı girişime doğru ilerliyor. Bir arıza, ETH için felaket olabilir.

Unutulmaması gereken bir nokta, Binance verilerine bakıldığında da görüldüğü gibi alıcı alıcıların daha az baskın olduğudur. Geçmişteki yükseliş trendlerine, aşağıdaki grafikte sarı renkle işaretlenen artan alıcı hakimiyeti eşlik etti. Ne yazık ki, şu anda olumlu bir sinyal yok.

Temel Destek Seviyeleri: 2800$ , 2500$ , 2300$

Anahtar Direnç Seviyeleri: 3000 $ , 3300 $

kriptoparapiyasa eth daily 1st may min

Hareketli ortalamalar:

MA20: 2961 $

MA50: 3052 dolar

MA100: 2901 $

MA200: 3456 $

Ethereum 4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, 0,786’daki Fibonacci Geri Çekilme seviyesi destek sağladı ve şimdiye kadar ETH’nin çökmesini engelledi.

Öte yandan, 0.618’deki Fibonacci seviyesi de şu anda 2900 dolar civarında olan sağlam bir direnç seviyesi olarak hareket ediyor. ETH’nin işaretli düşen takozun (mavi renkte) üzerinde kırılabileceğini ve kısa vadede bir geri dönüşü işaret edebileceğini varsayalım. 3.000 dolardan daha yüksek bir zirve oluşursa, bu yükseliş hissini artırabilir.

kriptoparapiyasa eth 4h 1st may min

Zincir Üzerinde Analiz

Aktif Adres Sayısı (14d Hareketli Ortalama)

Tanım: Gönderici adresi veya alıcı olsun, ağda etkin olan benzersiz adreslerin sayısı. Yalnızca onaylanan işlemlerde etkin olan adresler sayılır.

kriptoparapiyasa eth on chain 1st may min

Bu metrik genellikle fiyat eğilimlerine eşlik eder ve ağın sağlığının bir endeksi olarak kabul edilebilir. Fiyat yukarı hareket ettiğinde, ağdaki işlem sayısında bir artış bekleyebiliriz, bu da aktif adres sayısını artırır. Bu metrik düşüş eğiliminde ve Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra en düşük seviyeye ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap