Ethereum Fiyat Analizi: Boğaların Nefesi Tükenirken ETH 2.000 Doları Aşamıyor!

Ethereum Fiyat Analizi: Boğaların Nefesi Tükenirken ETH 2.000 Doları Aşamıyor!

Son dönemde, Ethereum’un fiyat rallisi görece yavaşladı. Henüz fiyat, 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaramadı ve bu durum birçok piyasa katılımcısında endişe yaratıyor.

Ethereum Fiyat Teknik Analizi

Günlük Grafik:

Son dönemde, Ethereum’un günlük zaman diliminde fiyatı, Haziran ayının başlarından itibaren 200 günlük hareketli ortalamadan toparlanarak daha yüksek ve daha yüksek dipler oluşturdu.

Ancak, ETH fiyatı hala 1.900 dolar civarında bulunan 50 günlük hareketli ortalamaya doğru gerilemeye devam ettiği için net bir yükseliş ivmesi eksikliği görülüyor. Bu seviye kırıldığında, yakın destek olarak iki seviye belirgin hale geliyor: 1.800 dolar seviyesi ve aynı fiyat işaretine yakın olan 200 günlük hareketli ortalama.

Bu nedenle, ivmenin azaldığı gözlemlense de, bu destek seviyelerinden herhangi birinden bir toparlanmanın bir sonraki ralliyi daha yüksek başlatabileceği umudu var.

ethereum
ethereum fiyat analizi: boğaların nefesi tükenirken eth 2.000 doları aşamıyor! 4

4 Saatlik Grafik:

Son PA (fiyat hareketi) gelişmeleri, 4 saatlik grafikte daha net bir şekilde görülebilir.

Ethereum’un fiyatı, Temmuz ayının başından bu yana birkaç kez 1.930 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştı, ancak her iki denemede de başarısız oldu ve hızla seviyenin altına geriledi.

Şu anda, fiyatın görünüşe göre bir kez daha 1.850 dolar kısa vadeli destek seviyesine doğru hareket ettiği görülüyor ve önceki direnç seviyesinin geçilememesi durumunda bir sonraki hedef olarak 1.750 dolar seviyesi öne çıkıyor. RSI göstergesi, daha önce potansiyel sahte kırılma ve düşüş sinyalleri verirken, şu anda %50 değerinde salınım yaparak çok az fikir veriyor. Bu davranış, piyasa katılımcılarının kararsızlığını ve momentumdaki dengeyi teyit ediyor.

ethereum
ethereum fiyat analizi: boğaların nefesi tükenirken eth 2.000 doları aşamıyor! 5

Ethereum Coinbase Premium Endeksi

Ethereum’un fiyatı son birkaç ay boyunca nispeten istikrarlı kaldı ve 2.000 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşadı. Ancak, bu sakin dönemde arka planda ilginç bir hareketlilik yaşanıyor.

Grafik, Ethereum’un dünyanın en büyük iki borsası olan Coinbase ve Binance’teki fiyatı arasındaki farka dayalı olarak hesaplanan Ethereum Coinbase prim açığını gösteriyor. Bu metrik, ABD’li yatırımcıların diğer yatırımcılara kıyasla genel olarak alım mı yoksa satış mı yaptığını gösterir. Pozitif değerler, ABD’den gelen alım baskısını gösterir.

Görsel, prim açığı endeksinin genellikle pozitif olduğunu gösterdiği için ABD piyasasında önemli bir duyarlılık değişikliği olduğunu gösteriyor. ABD’de birçok yatırımcının varlıklı bireyler veya kurumlar olduğu düşünüldüğünde, bu Ethereum için olumlu bir işaret olabilir ve yeni bir boğa piyasasının başlangıcında birikim aşamasında olunduğunu gösteriyor. Bu durum, Ethereum’a olan talebin arttığına ve fiyatın potansiyel olarak yükselişe geçebileceğine işaret ediyor.

ethereum
ethereum fiyat analizi: boğaların nefesi tükenirken eth 2.000 doları aşamıyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.