Ethereum Fiyat Analiz: ETH 1600 Dolardan Düşerken Sonrasında Onu Neler Bekliyor?

Ethereum Fiyat Analiz: ETH 1600 Dolardan Düşerken Sonrasında Onu Neler Bekliyor?

Ethereum (ETH), son 24 saat içinde daha geniş kripto para piyasasının düşüşünden bir istisna değildi ve dönem boyunca yaklaşık %11’lik bir düşüş kaydetti. Bu, Birleşmenin yarın gerçekleşeceği tahmin edilse de, yakın zamanda ateşlenen yükseliş momentumunu sorguluyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fiyat dün 1.800 ile 2.000 $ arasında bulunan genel direnç alanına doğru yöneldi. Tüm bunlar, Çalışma İstatistikleri Bürosu TÜFE rakamlarını açıklayarak tüm piyasayı daha düşük bir seviyeye gönderdiğinde değişti. Bu, fiyatı bu önemli bölgenin üzerine çıkarmak için bir başka başarısız girişimi işaret etti.

Şu anda, Ichimoku bulut tepesi 1.800 dolar seviyesine teğet. Fiyat bulutun içindeyken oynaklık seviyeleri de yükseldi. Teknik açıdan bakıldığında, bulutun altı ve üstü genellikle destek ve direnç seviyelerini temsil eder.

Boğalar, yükseliş yapısını korumak istiyorlarsa, şimdiye kadar başaramadıkları bir şey olan daha yüksek bir zirve oluşturmalılar. Bunu yapamazlarsa, bu, son trendin tamamını tehlikeye atacaktır. Ancak, fiyat 1.500 doların üzerinde kaldığı sürece bu çabaların devam etmesi muhtemeldir.

Yatırımcıların Birleşmeden sonra kar elde etmeye başlaması durumunda, yapı anlamsız hale gelebilir ve piyasayı düşüş bölgesine itebilir.

Temel Destek Seviyeleri: 1500$ & 1370$
Temel Direnç Seviyeleri: 1650$ & 1800$

Günlük Hareketli Ortalamalar:
MA20: 1597
$ MA50: 1680 $
MA100: 1482 $
MA200: 2072 $ (200 günlük MA direnç bölgesine yaklaşıyor)

eth
ethereum fiyat analiz: eth 1600 dolardan düşerken sonrasında onu neler bekliyor? 3

ETH/BTC Grafiği

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) açıkça değişiyor olsa da, ETH/BTC ticaret çifti grafiği önemli ölçüde yükseliş gösteriyor. Şimdiye kadar, bu farklılık %11 ve %12’lik düzeltmelerle sonuçlandı.

Dikkat edilmesi gereken ilk önemli destek 0.073 BTC’de (yeşil ile işaretlenmiştir) bulunur ve ayrıca çift dipli bir modelin oluşma potansiyeli de vardır.

Fiyat yukarıda bahsedilen desteğin üzerinde olduğu sürece kırmızı direnç bölgesini yeniden test etmek hala bir seçenek. Parite 0.073 BTC’nin altına düşer ve orada kapanırsa eğilim değişebilir.

Temel Destek Seviyeleri: 0.0.0.073 & 0.065 BTC
Anahtar Direnç Seviyeleri: 0.08 & 0.085 BTC

eth
ethereum fiyat analiz: eth 1600 dolardan düşerken sonrasında onu neler bekliyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.