Ethereum, Fantom, Axie Infinity Fiyat Analizi: 07 Şubat Pazartesi

Ethereum, Fantom, Axie Infinity Fiyat Analizi: 07 Şubat Pazartesi
0

24 Ocak’ta birkaç ayın en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra, boğalar önemli satışları durdurmak için devreye girdi ve çoğu altcoinin kısa vadeli yörüngesini tersine çevirdi.

Analizlerde Ethereum’un kısa vadeli 4 saatlik SMA’sı, uzun vadeli SMA’larının üzerine çıkarak yükseliş eğilimi gösterdi, ancak yine de yeterli hacim toplamak için mücadele etti. Ayrıca, Fantom ve Axie Infinity, desenli bir kırılmanın ardından çift haneli 24 saatlik kazançlar nedeniyle aşırı alım RSI gördü.

Ethereum (ETH) Analiz

analiz
ethereum, fantom, axie infinity fiyat analizi: 07 şubat pazartesi 4

 ETHKontrol Noktasının (kırmızı) 4.000 $ seviyesinin altına düştüğünden beri, önemli satışlar başlattı. Sonuç olarak, ETH (27 Aralık’ın en yüksek seviyesinden) %46.81 kayıp kaydetti ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ancak o zamandan beri, yalnızca son 13 gün içinde birden fazla tavanı delip geçerken şaşırtıcı bir şekilde %43,5’lik bir yatırım getirisi elde etti. Sonuç olarak, kral alt yükselen bir kanalı (beyaz) işaretledi ve 3000 dolarlık desteği geri aldı. Ayrıca, 20 SMA (kırmızı) 50/200 SMA’yı geçerek yükselen yükseliş kenarını işaret etti. Ani direnç, kanalın üst trend çizgisinde durdu.

Basın zamanında, ETH 3.115,7 dolardan işlem gördü. RSI, 47 puanlık desteğinden sağlam bir toparlanma gördü. Aşırı alım bölgesini test ederken son dört günde 30 puanın üzerinde canlandı. Ayrıca, hacim osilatöründeki  hafif zayıf bir boğa hareketini gösteren daha düşük tepe noktaları ve çukurlar not edilmelidir.  

Fantom (FTM) Analiz

analiz
ethereum, fantom, axie infinity fiyat analizi: 07 şubat pazartesi 5

FTM 3,32 $ seviyesinden geri döndüğünden, ayılar sabit baskı uyguladı. Sonuç olarak, yaklaşık %48,07 oranında (17 Ocak’tan itibaren) kaybetti ve 24 Ocak’ta bir ayın en düşük seviyesine doğru çekildi.

Ardından, alt, 1,9 dolarlık desteği test eden bir düşüş bayrağı kırılımı gördü. Ancak üç günlük %25.4’lük etkileyici bir kazançla, 2.22 dolarlık desteği talep etmek için geri çekildi. Bu sıçrama ile boğalar, 50 SMA’yı (kırmızı) direncinden desteğe devirdi.

Basın zamanında, FTM 2.313 dolardan işlem görüyordu. RSI, trend çizgisi desteğinden hızlı bir toparlanma gördü. Şimdi, yükseliş eğilimi gösteren aşırı alım bölgesine taşındı. Ayrıca, DMI alıcılar lehine eğildi. Ancak ADX (yön eğilimi) zayıf kaldı.

Axie Infinity (AXS) Analiz

analiz
ethereum, fantom, axie infinity fiyat analizi: 07 şubat pazartesi 6

AXS, istikrarlı bir düşüş trendinin ardından son iki ayda çoklu direnç (önceki destek) seviyelerini kaybetti. Alt, 24 Ocak’ta beş ayın en düşük seviyesine dokunmak için güneye koşarken (5 Ocak’tan bu yana) değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

O zamandan beri, 5 Şubat’ta önemli bir kırılmadan önce dikdörtgen (sarı) arasında salınımlı bir aralık buldu. AXS, kayıp 65$’lık desteği geri alırken (3 Şubat’ın en düşük seviyesinden) %57.01’lik bir kazanç kaydetti. Anlık direnç, %61.8 Fibonacci seviyesinin yakınında durdu.

Basın zamanında, AXS 69.026 dolardan işlem görüyordu. RSI, aşırı alım çizgisine doğru ilerlerken sadece dört gün içinde 44 puanlık bir artış gördü. Buradan olası bir yavaşlama yakın vadede muhtemel olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap