Ethereum (ETH) NFT’leri Temmuz Sonunda Dengeyi Sağladı ve İşlem Hacmi Artırmak İçin Mücadele Veriyor!

Ethereum (ETH) NFT’leri Temmuz Sonunda Dengeyi Sağladı ve İşlem Hacmi Artırmak İçin Mücadele Veriyor!

Ethereum (ETH) pazarlarındaki NFT’ler, Temmuz kapanırken istikrarlı bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto pazarındaki yükseliş trendine ve ETH’nin yükselişine rağmen NFT pazarının tamamı tam olarak toparlanamadı.

Dune Analytics’in verilerine göre, NFT’lerin pazaryerlerindeki satış hacmi yaklaşık 1,46 milyondu. Ek olarak, aktif aylık traderlar iyileşmiş görünüyor. Basın zamanında 427.172 idi, bu da Temmuz ayının NFT yatırımcıları için daha iyi bir seviyeyi koruduğu anlamına geliyordu.

ethereum
ethereum (eth) nft'leri temmuz sonunda dengeyi sağladı ve i̇şlem hacmi artırmak i̇çin mücadele veriyor! 3

Satışlar bir miktar dengeyi korurken, işlem hacmi için aynı şey söylenemez. Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Potatoz gibi birkaç mavi çipli NFT, 24 saatlik işlem hacmini geliştirdi. CryptoSlam, BAYC’nin %23.98 arttığını, Potatoz’un ise %198.93 arttığını bildirdi.

Ancak, hacimleri önemli ölçüde azalan Sorare, Meebits ve Otherdeed koleksiyonları için durum aynı değildi. Diğerlerinin işlem hacminin artmasıyla bile, bu NFT’lerin çoğunun toplam dolar değeri düştü. Günlük işlem  hacmi bu yazının yazıldığı sırada gelişmeye devam etmişti ve eğer devam ederse NFT Mayıs ve Haziran seviyelerinin üzerine çıkabilirdi. Yine de, hacim OpenSea’nin Mayıs ayında kaydettiği değerden çok uzaktı.

Ethereum Yardımcı Olabilir mi?

Son zamanlarda, kripto piyasası canlandı ve ETH önemli kazanımlar kaydetti. NFT traderları, fiyat artışının tahsilatlarını da etkileyeceğini düşünürdü. Ancak durum böyle olmadı.

İyi tarafından bakarsak, ETH rallisi, özellikle 1000 dolardan 1.700 dolara yükselirken elde edilen karlara katkıda bulundu. Yazım sırasında 1,686 dolardan işlem gören NFT traderları, başka bir fiyat artışının NFT momentumunu etkileyeceğinden umutlu olacak. Peki, son 24 saatte %8,17’lik bir artışın ardından Ethereum nereye gidecek?

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), ETH’nin mevcut bakış açısının satıcıları tercih ettiğini ortaya koydu. Bu, ETH’nin son 1 saatte neden %1.61 düştüğünü gösterebilir. Ancak bu eğilim, Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından karşılandı. Basın zamanında, 20 EMA (mavi), 50 EMA’nın (sarı) katı bir şekilde üzerindeydi.

ethereum
ethereum (eth) nft'leri temmuz sonunda dengeyi sağladı ve i̇şlem hacmi artırmak i̇çin mücadele veriyor! 4

Bu çıkar çatışmasıyla, ETH duruşu tarafsız gibi görünebilir ve NFT’lerin yükselmesine yardımcı olmak yakın zamanda gerçekleşmeyebilir. Solana (SOL) NFT’leriyle karşılaştırıldığında, Ethereum ekosistemindeki koleksiyonlar makul bir seviyede kalıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında