Ethereum (ETH) Fiyatı Balina Etkinliği Kızıştıkça 2000 Dolara Doğru mu Gidiyor?

Ethereum (ETH) Fiyatı Balina Etkinliği Kızıştıkça 2000 Dolara Doğru mu Gidiyor?

Ethereum’un (ETH) fiyatı, önceki birkaç ayda meydana gelen kayıpları sildikten sonra 1.260 doların üzerine çıktı. 16 Aralık’ta Ethereum fiyatının yerel dip noktasının ardından, kripto piyasasındaki büyük cüzdan yatırımcıları ETH tokenlerini toplu olarak toplamaya başladı. Balinaların son birkaç gün içinde artan faaliyetleri nedeniyle, Ethereum fiyatında %5’lik bir artış yaşadı.

Devasa Balina Etkinliği Kaydedildi

Zincir üstü bir analitik platformu olan Santiment, önceki gün boyunca balinalar tarafından 611 işlem yapıldığını bildirdi; ki bu 100.000 dolardan fazla bir değere sahipti. Ancak Perşembe günü, bu sayı hız kazandı ve toplamda 1 milyon dolar civarında olan 419 işleme doğru hızla ilerledi.

Veriler ayrıca balinalar arasında Ether için sürekli artan bir talep olduğunu öne sürdü ve bu da önceki ifadeye güven veriyor.

ethereum

Ethereum (ETH) Fiyat Artışı

Santiment tarafından bildirilen bu artış, 16 Aralık’ta kaydedilenden daha büyük. Bu veri noktasının bir yorumu, balinaların altcoin hakkında yükselişe geçtiğini ve sonuç olarak fırsat varken daha fazla satın aldığını gösteriyor. Bu kadar büyük sahiplerden gelen bu tür bir destek, dalgalanmayı devam ettirebilir ve Ethereum fiyatlarını daha da yükseltebilir.

İş kanıtı konsensüs sürecinden hisse kanıtı mutabakat mekanizmasına başarılı geçişin ardından, ETH sahipleri için bir sonraki önemli dönüm noktası, Ethereum’un Aralık 2020 sözleşmesinden çıkarılması olacak. Son haftalarda, geliştiriciler, ekosistemdeki diğer yükseltmelere göre token kilidini açmaya daha yüksek öncelik verdiler ve bunu Şangay hard fork’undan sonra gerçekleşecek şekilde planladılar .

Mevcut durumda, Ethereum’un (ETH) fiyatı şu anda 1.259 dolardan işlem görüyor. Bu, kripto piyasası takipçisi CoinMarketCap’e göre son yedi gündeki %4,9’luk artışın aksine, son 24 saatte %0,02’lik bir artışı temsil ediyor .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.