Ethereum Düşüşü Yakın mı? ETH, CEX Girişleri 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum Düşüşü Yakın mı? ETH, CEX Girişleri 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Ethereum Haberleri: Geçtiğimiz hafta, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), dijital varlık piyasasındaki artan satış baskısı nedeniyle hafif bir düşüş yaşadı. Ancak, zincir üstü verileri, ETH için düşüş eğiliminin ilerleyen süreçte devam edebileceğine işaret ediyor.

ethereum
ethereum düşüşü yakın mı? eth, cex girişleri 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı! 2

Hareketsiz Balina 61 Bin Ethereum Taşıdı

Son iki ay içinde ETH, Merkezi borsalara (CEX’ler) yapılan en yüksek girişi kaydettiği IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilerle belirtiliyor. Bu hafta ise CEX’lere 383 milyon dolardan fazla ETH yatırıldığı bilgisi yer alıyor.

Girişlerin büyük bir kısmının tek bir adresten geldiği belirtiliyor. Bu durum, bir Ethereum ICO katılımcısının uzun süredir hareketsiz olan cüzdanının 8 yıl sonra uyandığı bilgisiyle ilişkilendirilmiş. Bu uyuyan cüzdan, sahip olduğu 61.216 Ethereum’u (yaklaşık 116 milyon dolar değerinde) tamamını kripto borsası Kraken’e yatırmaya devam etmiş. Bu balina cüzdanı, Ethereum Genesis döneminde 0.31 $’lık ICO fiyatı üzerinden 61.000 ETH alımı gerçekleştirmiş.

WhaleAlert tarafından yapılan bildirimlere göre, son 24 saat içinde birkaç balina tarafından çok sayıda ETH, farklı kripto borsalarına taşınmış. Toplamda, balinaların birden fazla işlemle yaklaşık 93.190 ETH’yi (yaklaşık 176 milyon dolar değerinde) hareket ettirdiği veriler arasında yer alıyor.

Coinbase Ağır Girişleri Kaydediyor

Son verilere göre, izleyici tarafından kaydedilen en büyük işlem, 21.266 ETH’i (yaklaşık 40 milyon dolar değerinde) kripto borsası Coinbase’e taşımış. Bununla birlikte, Coinbase, son 24 saat içinde 63.160 Ethereum’luk (yaklaşık 120 milyon dolar değerinde) büyük bir giriş kaydetmiş.

Aynı dönemde, kripto borsası GateIO da 30.000 ETH (yaklaşık 57 milyon dolar değerinde) giriş yapmış. Crypto Whale adlı katılımcı ise 16.000 Ethereum’unu (yaklaşık 20,3 milyon dolar değerinde) Binance’ten Binance Beacon depozitosuna taşımaya devam ediyor ve bu işlem Wrapped ETH’ye (WETH) dönüştürülüyor.

ETH fiyatı son 7 gün içinde yaklaşık %5 düşüş yaşadığından küçük bir düzeltme döneminde bulunuyor. Basın zamanında ETH ortalama 1.889 $ fiyatla işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi %15 artarak 6,3 milyar dolara ulaşmış durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.