Ethereum, Dogecoin, VeChain Fiyat Analizi: 17 Ocak Pazartesi

Ethereum, Dogecoin, VeChain Fiyat Analizi: 17 Ocak Pazartesi
0

Aşırı korku hissi tersine dönmeyi reddederken, Dogecoin önceki rallisinin neredeyse yarısını geri aldı ve yakın vadede yükseliş trend çizgisi desteğini kırdı.

Ethereum ve VeChain, desenli kırılmalarından sonra yana doğru hareket ederken düşük volatilite aşamasına geçti. Kısa vadeli teknikler ayıları tercih etti.

Ethereum (ETH) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, vechain fiyat analizi: 17 ocak pazartesi 4

ETH uzun vadeli %61.8 Fibonacci seviyesinden geri döndükten sonra düşüş rallisi yavaşladı. 10 Ocak’ta 15 haftanın en düşük seviyesini vurduktan sonra, kral alt geçen hafta %10’un üzerinde arttı. 

Bu büyüme, aşağı kanalı (beyaz) aşmasına yardımcı oldu, ancak hemen tedarik bölgesinden (dikdörtgen, sarı) bir geri çekilme gördü. Hacim Osilatörünün haftalık kazanımlarının zayıflığını gösteren daha düşük zirveleri not etmek de çok önemli hale geliyor.

Ayrıca, en son kırmızı mum çubuğu önceki yeşil mum çubuğunu yuttuktan sonra düşüş işaretleri göstermeye başladı. 3.239.8 dolarlık bölge, alıcıların daha fazla düşüşü önlemek için adım atması için hayati önem taşıyor.

Basın zamanında, alt 3.260 dolardan işlem gördü. Fiyatla yükselişe geçtikten sonra, RSI orta çizginin üzerinde kalmayı başaramadı. 43 seviyeli desteği test etti ve bir satış eğilimi gösterdi. Yine de ADX, ETH için zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, vechain fiyat analizi: 17 ocak pazartesi 5

5 Ocak’taki satışlar, ayılar bir yan kanalda (beyaz) birden çok kez yeniden test ettikten sonra DOGE’nin 0.1675 $’lık desteğini kaybetmesine neden oldu. Bunun ardından, alt endeksi %19,6’lık bir düşüş gördü ve 10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini gördü. O zamandan beri DOGE, 14 Ocak’a kadar %55’in üzerinde bir yatırım getirisi kaydettikten sonra sağlam bir toparlanma gördü. 

Bununla birlikte, son üç gün içinde fiyat %20’nin üzerinde geri çekilirken ayılar 0.1919 dolarlık direnci sağladı. Şimdi, boğalar için acil test noktası 0.1739 dolar seviyesindeydi.

Basın zamanında, DOGE 0.1700 dolardan işlem gördü. RSI hakkında konuşurken, son üç gündeki 33 puanlık düşüş, düşüş eğilimi gösterirken onu orta çizginin altına çekti. Ayrıca, CMF  sıfır çizgisinin altında kaldı ve azalan para girişlerine işaret etti. Ancak, OBV yükselen seviyesini korumayı başardı.

VeChain (VET) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, vechain fiyat analizi: 17 ocak pazartesi 6

VET, 0,08 dolarlık dirençten bir tersine dönüşe kadar (10 Ocak’ın en düşük seviyesinden) %19,5’lik etkileyici bir kazançtan sonra 0,076 dolarlık desteği geri almak için geri döndü. 

Bu kazanç, VET’in EMA Şeritlerini aşmasına yardımcı oldu. Ancak ayılar yanıt vermekte hızlı davrandılar ve onu 0.0763 dolarlık desteğe geri çektiler. Şimdi, OBV aynı fiyat noktasında önceki seviyelerine uyamadı. Bu okuma zayıf bir yükseliş hareketine işaret ediyor.

Basın zamanında, alt değer 0.07577 dolardan işlem gördü. RSI, orta çizginin altında yana doğru hareket ederken düşüş eğilimi sergiledi. Bununla birlikte, CMF, kısa vadeli bir yükseliş trendinin ardından sıfır çizgisini geçtiği için para hacimlerinde iyileşme gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap