Ethereum, Dogecoin, Uniswap Fiyat Analizi: 13 Şubat Pazar

Ethereum, Dogecoin, Uniswap Fiyat Analizi: 13 Şubat Pazar
0

Son birkaç gün içinde piyasa genelindeki geri çekilme ile Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi, ‘korku’ bölgesinde gezinmeye devam ederken hafif bir geri çekilme gördü. Ethereum ve Dogecoin, 4 saatlik çizelgelerinde yukarı kanal arızasına tanık oldu. Uniswap, bir geri dönüş paterni işaretleyerek düştü. Herhangi bir yükseliş dönüşü, muhtemelen 11.1 $ işaretinin yakınında bir engel bulabilir.

Ethereum (ETH) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, uniswap fiyat analizi: 13 şubat pazar 4

4.000 doların altına düştüğünden beri, ETH ayıları önemli satışlar başlattı. Sonuç olarak, 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri, üç haftanın en yüksek seviyesini 3.200 $ seviyesine çıkarmak için çoklu desteği (önceki direnç) kırarken %51.8’lik bir yatırım getirisi gördü. Ancak ETH, yalnızca son üç gün içinde %11,3’lük bir geri çekilme kaydetti. Böylece yukarı kanaldan kopuyor (beyaz). Ayrıca, 20 SMA  (kırmızı),  50 SMA’nın  (gri) altına hareket ederek azalan bir yükseliş kenarını doğruladı. Şimdi, acil destek 2.800 dolar seviyesinde dururken, direnç 3.017 dolar seviyesinde kaldı.

Basın zamanında, ETH 2.936,5 dolardan işlem görüyordu. Düşen RSI, yukarı kanalından (sarı) dik bir düşüş yaşadı. 47 işaretini iki kez test ettikten sonra aşırı satım bölgesine doğru düştü. Düşen kamanın (beyaz) üzerindeki herhangi bir kapanış, ani direncinin test edilmesine yol açabilir.   

Dogecoin (DOGE) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, uniswap fiyat analizi: 13 şubat pazar 5

Altcoin (14 Ocak’tan itibaren) %44.03’lük bir düşüş gördü ve 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı. O zamandan beri, DOGE önceki kayıplarını önümüzdeki birkaç hafta içinde geri aldı.

İyileşme aşaması, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kanal (sarı, geri dönüş modeli) olarak işaretlendi. 0.167 dolar seviyesi sağlam dururken, DOGE beş günlük %15,7’lik bir geri çekilme gördü. Şimdi, ayılar için acil engel 0.143 dolar seviyesinin yakınındaydı. Boğalar, 20 EMA’nın  (camgöbeği) yakınında bir bariyerle karşılaşabilir.

Basın zamanında, DOGE 0.1556 dolardan işlem gördü. Aşırı alım bölgesine girdikten sonra, RSI desenli bir kırılma gördü ve 42-mark seviyesini kaybetti. Bu yörünge, güçlü bir düşüş etkisi gösterdi. Ayrıca, AO geçen gün azalan güçlerini sergilerken düşüş eğilimi gösterdi.

Uniswap (UNI) Analiz

analiz
ethereum, dogecoin, uniswap fiyat analizi: 13 şubat pazar 6

18.14 $ seviyesinden düştüğünden beri, UNI boğaları 12.5 $ bölgesinin üzerinde sürekli bir kapanış gerçekleştiremedi. Alt endeks (17 Ocak’tan itibaren) %47.51 düşüş kaydetti ve 24 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri, UNI, RSI’dan yukarı yönlü bir şekilde ayrıldıktan sonra 7 Şubat’ta bir kırılmaya kadar bir dikdörtgen (sarı) içinde konsolide oldu. Bununla birlikte, ayılar 12,5 doları onayladı. Böylece, altcoin sadece son beş günde %18’in üzerinde bir geri çekilme gördü ve 4 saatlik grafiğinde düşen bir kama (beyaz) oluşturdu. 10 doların altındaki herhangi bir kapanış (anında destek), kamanın alt trend çizgisinin yeniden test edilmesini sağlar. 

Basın zamanında alt, 10.76 dolardan işlem görüyordu. 59 puana yakın bir engelle karşılaştığından, RSI 40 puanını bile kaybetti. Satıcılar lehine derken direncini test etmeye çalıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap