Ethereum Classic Önümüzdeki Hafta Nereye Gidebilir?

Ethereum Classic Önümüzdeki Hafta Nereye Gidebilir?
0

Ethereum Classic (ETC), yaklaşık 16 hafta boyunca azalan bir kanalda (sarı) istikrarlı bir şekilde geri çekildi. 20 EMA (kırmızı), 4 Şubat’ta boğalar onu desteklemek için çevirene kadar güçlü bir direnç aldı.

Şu andan itibaren, 32.8$ seviyesinin üzerinde inandırıcı bir kapanış, Ethereum Classic’i 34.87$ seviyesinde yeniden test etmeye hazırlayacaktır. Alıcılar, ani dirençte baskı oluşturmaya devam ederse, hafif bir geri çekilmeden önce üç aylık Kontrol Noktası (kırmızı) yakınında yeniden test yapılması muhtemeldir. Basın zamanında, ETC son 24 saatte %5,1 artışla 32,73 dolardan işlem görüyordu.

Günlük Grafik

ethereum classic
ethereum classic önümüzdeki hafta nereye gidebilir? 3

Aşağı kanal düzeltmesi, birden fazla fiyat noktasından kurtulduğu için yaklaşık %66,9’luk bir düşüş gördü. Örneğin, ayılar 35 dolarlık Kontrol Noktasını destekten dirence çevirdi. 

Ancak ETC, 50 EMA’yı hemen desteğine çevirdiği için 22 Ocak’taki dokuz ayın en düşük seviyesinden %74’ün üzerinde bir yatırım getirisi kaydetti. Ancak, RSI ile düşüş eğilimi (beyaz trend çizgisi) oluşturduğu için 34 doları devirmek için mücadele etti. 

Şimdi, alıcılar sürekli baskı uyguladı ve son üç günde iki kez 32 dolarlık direnci test etti. Bu seviye, üç aylık Kontrol Noktasından sonra en yüksek likiditeyi sundu. Böylece, boğaların hızlı bir toparlanma başlatmasını zorlaştırıyor. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kapanış, 34 dolarlık bir yeniden teste neden olabilir. Alıcılar güçlerini kaybederlerse, 50 EMA kısa vadede test desteği sağlayacaktır. 

Gerekçe

ethereum classic
ethereum classic önümüzdeki hafta nereye gidebilir? 4

RSI, yarı çizginin üzerinde kaldı ve düşüş eğiliminin ardından sağlıklı canlanma işaretleri gösterdi. Yükseliş yörüngesinde yükseliş trend çizgisi desteğine (sarı) saygı duydu. Ayrıca, Supertrend nihayet yaklaşık 11 hafta sonra yeşil bir bölgeye girdi. MACD sıkı bir aşamaya girerse, bu seviyede alıcılar ve satıcılar arasında daha fazla çatışma beklenebilir. 

Çözüm

Ethereum Classic, son 11 gün boyunca 20 EMA’nın üzerinde devam ettiği için şimdiye kadar sağlıklı bir geri dönüşü tasvir etti. Ayrıca, mevcut işlem fiyatı EMA’larına yakındı ve mevcut trendde daha yüksek bir hareket şansı olduğunu ima etti.

Bu faktörlerin birleşimi ve 32 dolar seviyesindeki direncin üzerinde olası bir kapanış göz önüne alındığında, 35 dolar bölgesinin yeniden test edilmesi düşünülebilir. Ayrıca, daha geniş piyasa duyarlılığı ve zincirdeki gelişmeler gelecekteki hareketleri etkilemede hayati bir rol oynayacaktır. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap