Ethereum Classic (ETC) Yukarı Doğru Yükseliyor, Ancak Bu Bir Boğa Tuzağı Olabilir mi?

Ethereum Classic (ETC) Yukarı Doğru Yükseliyor, Ancak Bu Bir Boğa Tuzağı Olabilir mi?
0

12 Mayıs’ta Bitcoin 26,7 bin dolara düştü ve Ethereum Classic en düşük seviyelerinde 16 dolara dokundu. O zamandan beri, fiyat oldukça yükseldi. Yine de, Bitcoin 30,7 bin dolar ile 28,7 bin dolar aralığında sıkışıp kalırken, altcoin piyasası bir toparlanma başlatmadı. Piyasadaki korku güçlü kaldı ve ralliler satış için. Bu muhtemelen Ethereum Classic için de geçerlidir ve 24 dolar seviyesi, fiyatı 22 dolara geri çekti.

Ayılar isteklerini bir kez daha piyasaya empoze edebilirler mi?

Ethereum Classic 1 Saatlik Tablo

ethereum classic
ethereum classic (etc) yukarı doğru yükseliyor, ancak bu bir boğa tuzağı olabilir mi? 3

19.41 dolardan 24.23 dolara yükselmek için bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi çizildi (sarı). Daha düşük zaman dilimlerinde, fiyat son dört gün içinde bir dizi düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviyeyi oluşturdu. Boğalar tarafından önceki gün 21.8 doları geçen itme, yüksek ticaret hacmindeydi, ancak geri çekilme de ağır bir hacim gördü. Ancak, alıcıların piyasada bir miktar güce sahip olduğunu gösteriyor gibi görünüyordu.

Şimdi soru şu: Ethereum Classic tırmanmaya devam edebilir mi? Saatlik zaman diliminde kesinlikle öyle göründü. Yine de, daha yüksek zaman dilimlerinin incelenmesi, 24,4 $ seviyesinin güçlü bir direnç seviyesi olduğunu gösterdi. Aynı zamanda, 21.6-21.8 $ alanı dirençten desteğe çevrildi. 21.6 doların altındaki bir hareket, önümüzdeki günlerde muhtemelen düşüş gücüne işaret edebilir.

Gerekçe

ethereum classic
ethereum classic (etc) yukarı doğru yükseliyor, ancak bu bir boğa tuzağı olabilir mi? 4

Müthiş Osilatör, ETC’nin 24,2 dolara yükselmesine yanıt olarak yukarı doğru keskin bir artış gördü. Ancak son saatlerde fiyat, yükselen düşüş hakimiyetini göstermek için sıfır çizgisinin altına geriledi. Aynı zamanda, MACD de aşağı yönlü bir geçiş oluşturdu ve sıfır çizgisine doğru daldı.

A/D geçen hafta nispeten yatay seyretti, önceki günkü yukarı yönlü vahşi dalgalanma dışında. Bu, alım ve satım baskısının neredeyse eşit olduğunu gösterdi. Ethereum Classic toparlanmanın eşiğinde olsaydı, A/D son günlerde güçlü satın alma hacmi göstermek için tırmanıyor olurdu. Ancak durum böyle değildi.

Çözüm

Alıcı eksikliği, Bitcoin etrafındaki korkularla birleştiğinde, Ethereum Classic‘in listelerde daha aşağılara gitme olasılığının yüksek olduğunu gösterdi. 21.6 $, dikkat edilmesi gereken bir nokta ve bu seviyenin altında bir seans, fiyatları grafikte daha da aşağı çekebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap