Ethereum Classic (ETC), Bu Sayede İyi Bir Kısa Vade Fırsatı Sunuyor!

Ethereum Classic (ETC), Bu Sayede İyi Bir Kısa Vade Fırsatı Sunuyor!
0

Ethereum Classic, Mart ayının sonundan bu yana düşüş eğiliminde ve alıcıların olmaması, bu eğilimin yakın zamanda tersine dönmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyordu.

Bitcoin Hakimiyeti de son birkaç gün içinde %42.06’ya yükseldi, bu da Bitcoin’in altcoin piyasasının geri kalanından daha sert sıçraması anlamına geliyordu. Bu, önümüzdeki günlerde ETC boğaları için kötü olabilir.

Ethereum Classic 1 Saatlik Grafik

ethereum classic
ethereum classic (etc), bu sayede i̇yi bir kısa vade fırsatı sunuyor! 3

Mart ayının başlarında, 31,6 dolar seviyesi iki kez direnç olarak test edildi ve her iki girişimde de boğalar geri çevrildi. ETC, 50 dolara doğru bir ralliden önce 25.24 dolara kadar geriledi. Bu yazı yazılırken, aynı seviye destekten dirence çevrilmişti.

Daha düşük zaman dilimlerindeki piyasa yapısı, fiyat bir an için (ancak bir seansı kapatmadan) 31.63 $ seviyesinin üzerine çıkmayı başardığı için yükseliş önerdi. Yine de, biraz uzaklaşın ve hakim eğilimin güçlü bir şekilde düşüş eğiliminde olduğu görülebilir.

Bu nedenle, 31,6-32 dolarlık alan (kırmızı kutu), başka bir düşüş beklentisiyle Ethereum Classic’i satmak için iyi bir fırsat olabilir.

Gerekçe

kriptoparapiyasa pp 3 etc indicators
ethereum classic (etc), bu sayede i̇yi bir kısa vade fırsatı sunuyor! 4

Saatlik grafikte, RSI ve Müthiş Osilatör yükseliş eğilimi gösterdi. RSI, nötr 50’nin üzerine çıktı ve güçlü bir yükseliş ivmesi gösterecek olan 60’ı geçmeye çalıştı. AO da yükselen tırmanıyordu.

Ancak bir miting için en önemli şey talepti ve talebin eksik olduğu görüldü. OBV, fiyatın yanı sıra Nisan ayının başından beri düşüş trendinde ve bu gerçek değişmedi. Sadece son birkaç saat içinde zayıf bir sıçrama gördü.

Çözüm

OBV göstergesine göre satın alma eksikliği ile birlikte düşüş eğilimi, Ethereum Classic’in basın saatini takip eden saatlerde bir düşüş görebileceği anlamına geliyordu. ETC için bir sonraki destek seviyesi 29,4 dolardır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap