Ethereum Classic (ETC) Analiz: Bir Sonraki Piyasa Yükselişinde ETC’nin Yapabilecekleri!

Ethereum Classic (ETC) Analiz: Bir Sonraki Piyasa Yükselişinde ETC’nin Yapabilecekleri!

Bir kripto para biriminin talep seviyesinin, geri dönüşün gücüyle ölçülebileceğini hayal edin. Ethereum Classic, özellikle 2022’deki en düşük seviyesinden %260 rallisinden sonra, bakmaya değerdi. Ancak soru şu: Bir sonraki toparlanma aşamasında aynı ivmeyi taşıyabilir mi?

Ethereum Classic’in 32.91 dolarlık basın zamanı fiyatı, en son aylık zirvesinden %27’lik bir düşüşü temsil etti. Bu, Haziran ayındaki fiyat hareketine kıyasla hala önemli kazanımlar elde ettiği anlamına geliyor. ETC’nin son 7 gün içinde nispeten küçük bir marjla değer kaybetmesi sağlıklı bir güç işareti olabilir.

ETC’nin son dezavantajı, 0,5 Fibonacci seviyesine yakın bir desteğin yeniden test edilmesiyle sonuçlandı. Ayılar, baskı zamanında, bu seviyeye yakın bir sürtünme yaşıyordu ve bu nedenle, 32 $ fiyat aralığında satış baskısının yavaşladığını doğruladı.

ethereum classic
ethereum classic (etc) analiz: bir sonraki piyasa yükselişinde etc'nin yapabilecekleri! 4

Ethereum Classic’in basın zamanı pozisyonu sağlıklı bir geri dönüş bölgesi gibi görünse de, potansiyel sonuç konusunda netlik yok. Son 24 saatte hacmi önemli ölçüde düştü. Yatırımcı heyecanının eksikliğinin bir işareti.

Hacim gözlemi, yatırımcılar tarafından son olumsuzluğun ardından belirsizlik nedeniyle hareketsizlik olarak da yorumlanabilir. Bu, balinalar tarafından tutulan stablecoin arzının yüzdesindeki artışla bağlantılı.

ethereum classic
ethereum classic (etc) analiz: bir sonraki piyasa yükselişinde etc'nin yapabilecekleri! 5

Ethereum Classic balinaları, yardım rallisi sırasında fiyat yükseldikçe para kazanıyor. Aslında, ETC’nin basım zamanı seviyesinin altına düşmesi için hala makul bir olasılık var.

Olumlu duygular son 48 saatte önemli ölçüde düşerken, olumsuz duygular bir artış kaydetti.

ethereum classic
ethereum classic (etc) analiz: bir sonraki piyasa yükselişinde etc'nin yapabilecekleri! 6

Gözlemlenen duyarlılık değişikliği, fiyat hareketinin grafikler üzerinde daha fazla satış baskısına daha fazla eğilebileceği anlamına geliyor.

Çözüm

ETC’nin metrikleri, kısa vadeli fiyat hareketi söz konusu olduğunda önemli bir belirsizliğin altını çizdi. Bununla birlikte, kripto piyasası düzenli dalgalanmalara tabidir ve her şey hala birbiriyle ilişkilidir. Bu, ETC’nin hala genel piyasa duyarlılığının büyüsü altında olduğu anlamına geliyor.

ETH, özellikle bu ay, ticaret yapmak için hala sağlıklı bir kripto. Ticaret hacimleri son birkaç ayda sağlıklı bir şekilde arttı. Bunun nedeni, Ethereum Merge yutturmaca üzerinde sürmesidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında