Ethereum Classic (ETC) %10 Artırken, Bitcoin 30K Dolarda Hareketsiz Kaldı!

Ethereum Classic (ETC) %10 Artırken, Bitcoin 30K Dolarda Hareketsiz Kaldı!
0

Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok altcoin günlük ölçekte sakin kalırken, ETC %10’luk bir artışla yükseliş yaşadı.

Bitcoin, dünkü 29.000 doların altındaki düşüşün çoğunu geri aldı ancak bir kez daha 30.000 dolarda başarısız oldu. Altcoinler, her iki yönde de birkaç kayda değer hareketle yatay ticaret yapmaya devam etti. Ethereum Classic, en önemli kazanan olarak öne çıkıyor.

Bitcoin 30 Bin Doların Altına Geri Döndü

Birincil kripto para birimi, bir haftadan fazla bir süredir gıpta ile bakılan 30.000 dolarlık çizgiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Bu çizgiyi aşmak için birkaç girişimde bulundu, ancak her seferinde reddedildi, bu da onu neredeyse anında birkaç bin dolara kadar güneye itti.

Bu tür en son örnek, BTC’nin 30.600 dolara pompalanmasıyla bu haftanın başlarında geldi. Aynı senaryo izledi ve varlık tam olarak 2.000 $ düşerek 28.600 $’ a düştü.

Bununla birlikte, boğalar hızlandı ve bir kez daha yukarı doğru sürdü. Kısa bir an için BTC bir kez daha 30.000 doları aştı ancak şimdi hemen altında duruyor.

Bu nedenle, piyasa değeri 565 milyar dolara gerilerken, altcoinler üzerindeki hakimiyet CoinMarketCap’te hafifçe artarak %44.7’ye yükseldi.

bitcoin
ethereum classic (etc) %10 artırken, bitcoin 30k dolarda hareketsiz kaldı! 3

ETC Öne Çıkıyor

Altcoinler de son zamanlarda sakinleşti. Örneğin Ethereum, Bitcoin’in fiyat hareketlerini büyük ölçüde takip etti. ETH’nin kesin olarak üstesinden gelemediği ana hattı 2.000 dolar.

İki gün önce bu seviyenin üzerine çıktı ancak dün altına düştü ve küçük bir günlük düzeltmeden sonra şimdi de orada kaldı. Ripple, Cardano, Solana, Dogecoin, Avalanche ve Shiba Inu da biraz kırmızı renkte.

Binance Coin, küçük bir artışın ardından 330 doların üzerinde kalmayı sürdürdü. Tron, %4,4’lük bir pump ile 0,08 $’a yükselen daha büyük altcoinlerden en fazla sıçradı.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinlerin çoğu da kırmızı renkte olsa da, Ethereum Classic bir günde %10 artışla oranlara meydan okudu. Sonuç olarak, ETC şu anda 25 dolara yakın. Kripto piyasa değeri 1,3 trilyon doların altına düştü.

bitcoin
ethereum classic (etc) %10 artırken, bitcoin 30k dolarda hareketsiz kaldı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap